Tõrvakas tuli bagikrossis Balti meistriks

Janar Kadak võttis bagikrossi Balti meistrivõistustel üldvõidu.

FOTO: Erakogu

Balti bagikrossi meistrivõistluste viiendal ja ühtlasi viimasel etapil laupäeval Leedus tuli tõrvakas Janar Kadak teiseks, kuid kindlustas selle tulemusega siiski sarja üldvõidu.

Eestlastest olid rajal tõrvakad Janar Kadak ja Ivo Sults ning Kristjan Rajamäe Viljandimaalt, kirjutab Tõrva vallavanem Maido Ruusmann Facebookis.

Viimane etapp otsustas, kes pärjatakse tänavuse Balti meistritiitliga. Enne viimast etappi oli Kadak sarja juhtimas.

Päeva varahommikul hakkas kallama nagu oavarrest ning sadas pea kogu päeva, mis muutis raja mudaauguks.

Ajasõitudes oli Janar Kadak esimene, Ivo Sults kolmas ja Kristjan Rajamäe seitsmes. Esimeses kvalifikatsioonis püsis eestlaste ülemvõim: Kadak esimene, Sults teine.

Ka teises kvalifikatsioonis haaras kohe stardist esikoha Kadak, Sults hoidis jõuliselt teist kohta kuni lõpuni.

Kolmanda kvalifikatsiooni esimeses kurvis peale starti põrkasid Kadak ja Sults kergelt omavahel kokku, mille tulemusel Ivo auto kurvis risti keerdus, mis omakorda andis sõidu juhtohjade võtmise võimaluse leedukas Lugauskasele. Kadak võttis leedukale järgi ja hoidis terve sõidu kindlalt teist kohta. Sults sai küll liikuma, aga lõpetas selle kvalifikatsiooni viimasena.

Finaalis väljus esimesest stardikurvist esimesena leedukas Lugauskas, Kadak teine, Sults tõusis kolmandaks. Aga vahetult enne finaali selgus, et Sultsi autol generaator voolu ei anna ja on vaid aja küsimus, millal vool akust lõppeb ja auto rajal seiskub. Nii ka läks, Sultsi auto oli sel korral sunnitud finaalis energiapuuduse kätte seiskuma. Ja nii ta lõppes, Lugauskas esimene, Janar teine.

Janar Kadak kuulutati sellest hoolimata Balti meistriks. Kuigi ühtegi etapivõitu tal hooaja jooksul võtta ei õnnestunud, tagas sarja üldvõidu uskumatu stabiilsus – kõigil viiel etapil teine koht.

Tagasi üles