Galerii: Võrumaa eakad peavad kolm päeva festivali

Võru kultuurimajas Kannel algas täna kolm päeva kestev Võrumaa eakate festival «Kotost vällä tõistõ mano». Festivalil pakutakse nii meelelahutust, loenguid kui ka maitseelamusi.

Esmaspäeval olid avatud Lohuveere talu ja Nipi talu müügiletid. Ipharma tervisepoes oli võimalus mõõta veresuhkrut, kolesterooli ja luutihedust. Kontserdisaalis esines Võru pensionäride päevakeskuse rahvatantsurühm Karukell, Misso eakate klubi Meelespea ansambel ja tantsurühm ning Haanja rahvamaja tantsu- ja laulurühm Rüärääk.

Teise korruse saalis pidas psühholoog Toivo Niilberg loeng-vestluse «Üksindus ja üksildus». Lõuna-Eestii haigla jalahoolduskabineti spetsialist Pille Jagomäe rääkis jalgade hooldusest ja ravist. Päeva lõpetas kinoetendus «Tõde ja Õigus».

Teisipäeval on avatud Südameapteek, Inara Vanavalgõ Kohvitarõ, Jaaniraotu talu ja Taalbergi talu müügiletid, meeleolu loovad Setomaa karmoškanaised. Teatrisaalis toimub geniaatri Viktor Vassiljevi stand-up loeng. Kontserdisaalis esinevad Eesti ja Soome taidluskollektiivid: Võru pensionäride päevakeskuse seenior-tantsurühm Hõbevalge, Kurenurme tantsurühm Kurõpesä, Puiga rahvamaja tantsurühm Hõbedane, Leelokoor Helmine ja Parksepa rahvamaja ansambel ja kapell Vannamuudu.

Teise korruse saalis algatab PPA Lõuna prefektuuri Võru politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Elar Sarik vestluse teemal «Korilase turvalisus».

Kultuurimaja lähiümbruses toimub täpsusorienteerumine – liikumine mööda tänavaid kontrollpostist kontrollpostini. Orienteerumist korraldavad Võru Orienteerumisklubi juhatuse esimees Sixten Sild ja Ratastooliklubi esimees Väino Marjak. Õhtul võib teatrisaalis näha Indrek Taalmaa monoetendust «Onu Heinari lood».

Kolmapäeval on avatud Ipharma tervisepood, samuti Saaluse veinitalu ja Jõeniidu talu müügiletid. Teatrisaalis peab geriaater Kadri Salu loengu «Edukas vananemine». Kontserdisaalis esinevad Osula tantsurühm Ummamuudi, Meremäe lauluansambel Meribell, Kanepi tantsurühm Päripidi ja Antsla eakate klubi Sügismeloodia.

Teise korruse saalis veab maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Kerli Tallo vestlusringi «Väärikalt liikluses», Swedbanki finantskuritegude vastase üksuse juht Indrek Tibar peab aga loengu «Lühike õpetus, kuidas oma raha petturile anda…». Festivali lõpetab ansambli Heino Tartes ja Noored Sõbrad kontsert.

Kolme päeva jooksul on Kandles avatud numistmaatika näitus, kohapeal on käsitöö väljapanek ja müük, müügil on ka festivali meeneid. Kolmapäevani kestvat festivali korraldab sihtasutus Võru Pensionäride Päevakeskus.

Tagasi üles