VIDEO: Põlvalased said proovida dirigendiametit

  • Põlva Muusikakooli keelpilliorkester on kuue aasta vältel esinenud koos paljude nimekate solistidega.
  • Mõte panna inimesi tänavalt orkestrit juhatama sai alguses Viljandist.

Publiku hulgast orkestrit juhatama tulnud mehel soovitas Riivo Jõgi võtta kiirema tempo.

FOTO: Mati Määrits

Põlva Muusikakooli keelpilliorkester esines rahvusvahelise muusikapäeva puhul tavapärasest erinevas kohas - nimelt kohalikus kaubanduskeskuses.

Solistina astus üles Sireli Salum, kellel on sünnipäev just sel muusikute jaoks olulisel päeval.

Viimaste lugude ajal andis dirigent Riivo Jõgi põlvalastele võimaluse orkestrit ka ise juhatada. Dirigendikepi võtsidki üks mees ja poiss, kelle iga käeliigutus noorte pillimeeste esituses kohe ka muusikas kajastus. Hakkajal mehel soovitas Jõgi võtta kiirema tempo, poisile aga tuli appi juhatama. Kontserdi lõpuks proovis dirigendirolli ühekorraga juba suurem osa pealtvaatajatest.

Viljandi noorte sümfooniaorkestriga on Jõgi paaril aastal üles astunud Mulgimaa pealinna Centrumi kaubanduskeskuses.

Hakkajale poisile pidi dirigent siiski appi tulema.

FOTO: Mati Määrits

Solist Sireli Salumil oli rahvusvahelisel muusikapäeval sünnipäev.

FOTO: Mati Määrits

«Sealt tuligi mõte teha ka Põlvas midagi sellist, sh panna inimesi tänavalt orkestrit juhatama. Kes on julge, see saab proovida. Viljandis on orkestri ees olnud muusikakooli taustaga inimesi, aga ka neid, kellele lihtsalt meeldib muusikat kuulata,» rääkis ta.

Põlva Muusikakooli keelpilliorkester alustas 2013. aasta jaanuaris ning on kuue aasta vältel esinenud koos paljude nimekate solistidega: Tõnis Mägi (temaga võeti ette tuur mööda Eesti suuremaid linnu), Birgit Sarrap, Uku Suviste, Ott Lepland, Ivo Linna, Liisi Koikson, Jarek Kasar jt.

Ees ootab Jõhvis 8.-9. novembril toimuv Eesti sümfooniorkestrite liidu 20. sünnipäeva tähistav festival. «Reedel, 8. novembril anname ühes sealses koolis kontserdi õpilastele ning laupäeval osaleme galakontserdil. Kevadepoole aga esineme kindlasti koos mõne solistiga,» lubas ka üldlaulupeol dirigendipuldis olnud Riivo Jõgi.

Tagasi üles