N, 2.02.2023

Valga Jaani kiriku juures avati kirikuõpetajate mälestuspink

Lõuna-Eesti Postimees
Valga Jaani kiriku juures avati kirikuõpetajate mälestuspink
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kiriku juures asuv mälestuspink tähistab 140 aasta täitumist eestikeelse jumalateenistuse pidamise ja kooli algusest.
Kiriku juures asuv mälestuspink tähistab 140 aasta täitumist eestikeelse jumalateenistuse pidamise ja kooli algusest. Foto: Valga vallavalitsus

Laupäeval avati Valga Jaani kiriku juures kolmas omataoline pink. Kiriku juures asuv mälestuspink tähistab 140 aasta täitumist eestikeelse jumalateenistuse pidamise ja kooli algusest ning on pühendatud Valgas teeninud kirikuõpetajatele, kirjutas sotsiaalmeedias Valga vallavalitsus.

Pinki oli tulnud sisse õnnistama praost Mart Jaanson, kes rääkis ka selle tähendusrikkusest. «Me mõtleme tänavu tavalisest enam sünni kujunemise peale, sest esimesest üldlaulupeost tänavu 150 aastat ja see sündmus ostus võimsaks vallapäästvaks jõuks nii keele, meele kui ka ise olemise tõusul. Nendel päevadel eile, täna ja homme tähistatakse Tartus luterliku Tartu Peetri koguduse 150. aastapäeva. Nende sündmuste tähistamiseks ongi rajatud pink, mille pühitsemiseks oleme täna siia kogunenud,» rääkis Jaanson.

Pingi avamisel võttis sõna ka Valga vallavanem Margus Lepik. «Valga on tänupinkide reas jõudnud järjekordse tähiseni. See on kolmas pink, mille saame üheskoos linnas avada. Kui siiani olid kaks esimest pinki pühendatud konkreetsele inimesele, siis see on pühendatud paljudele. Ma tahan siiralt tänada Valga Muuseumit selle pingi idee eest. Samuti Valga kogudust, kes tuli sellega kaasa. Tore on see, et pink on lisaks vaatamisväärsusele ka täiesti praktiliselt kasutatav pink ja ma loodan, et kui te sellel või kahel teisel varasemalt avatud pingil istute, siis mõtlete ka neile inimestele, kellele pingid pühendatud on.»

Kirikuõpetajate ajaloost tegi kokkuvõtte Kalev Härk ning tervitussõnad edastas ka Valga Muuseumi direktor Neeme Punder.

Pingi paigaldamist ning avamist korraldasid Valga Muuseum, Valga Muuseumisõprade Selts, Valga Peetri-Luke kogudus, Valga Muuseumi Väiksed Muuseumisõbrad ja Valga vald.

Märksõnad
Tagasi üles