Mees ei pääsenud vetsust välja

Käimla. Foto on illustratiivne. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Kui päästjatel tuli pühapäeval aidata Võru ärihoone vetsus hätta jäänud last, siis sarnase väljakutse said hiljuti ka Lõuna prefektuuri korrakaitsjad.

Politsei sai ööl vastu pühapäeva väljakutse mehelt, kes rääkis, et on kuskil vana maja trepikojas WC-s luku taga ja kuidagi välja ei pääse. «Hüüdis, mis ta hüüdis, aga keegi appi ei tulnud. Hästi läks, et telefon oli tähtsatele toimingutele kaasa võetud. Hädaabikõne, kuigi häda juba tehtud, oli jätkuvalt päevakorras,» kirjutab Lõuna prefektuur oma Facebooki-lehel.

Tol hetkel oli patrullidel väljakutseid vähem. Nii sai muuseas tee peal läbi käidud Tartus asuvast kohast, kus mees olla võis. Selgus, et lukukeel oli katki läinud ja nii mees ühest hädast järgmisesse hätta sattuski. Uks saadi lahti, mees välja värske õhu kätte.

Politsei tõdeb, et tegelikult pole taoliste olukordade lahendamine siiski nende ülesanne. «Kui sina jääd luku taha, ketra telefonist enne läbi teised numbrid, kes sind kiirelt aidata saaks. Politsei ja teised operatiivjõud, iseäranis kiiretel nädalavahetustel, jõuavad appi üksnes neile, kes päriselt ohus ja hädas,» öeldakse postituses.

Tagasi üles