Riigikogu peab esimese suure pensionidebati

Riigikogus läheb ilmselt tuliseks. 

FOTO: Tairo Lutter

Sotsiaaldemokraatide eestvedamisel arutab riigikogu neljapäeval olulise tähtsusega riikliku küsimusena pensionisüsteemi tulevikku ja kavandatava pensionipöörde mõju inimeste heaolule.

Pensionidebatt «Pensioni tulevikust - kes tasub memme vaeva?» on esimene suurem parlamentaarne arutelu, mille lähtekoht on pensioniks kogumise vabatahtlikuks muutmine, teatas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooni pressiesindaja.

Ettekannetega astuvad riigikogu istungil üles mõttekoja Praxis juhatuse esimees Tarmo Jüristo, Tallinna Ülikooli vanemteadur Lauri Leppik ning Tartu Ülikooli doktorant ja majandusekspert Kaspar Oja. Sotsiaaldemokraatide nimel kõneleb Riina Sikkut.

«Pensionisüsteemi eesmärk on vanemaealiste toimetuleku tagamine. Läbimõtlemata ja lühiajalise kasu nimel tehtavad poliitilised otsused ohustavad tulevaste pensionäride heaolu. Oleme täna olukorras, kus valitsusliit tahab pikaajalise ja suure mõjuga muudatusi seadustada juba enne jõule, aga eelnõu ei ole veel valmis ning infot on avalikkusel ja riigikogu liikmetel  napilt. Mida varem riigikogu täiskogu nii tähtsat riikliku küsimust arutama hakkab, seda parem,» ütles Sikkut.

Tagasi üles