GALERII: Värskas kuulutati välja Setomaa aasta ettevõtja

Värska kultuurikeskuses anti kolmapäeva õhtul toimunud pidulikul koosviibimisel valla tublimatele ettevõtjatele üle tänukirjad ning nimetati Setomaa aasta ettevõtja, kelleks osutus talumees Mati Haljasmets.

Mati Haljasmets on füüsilisest isikust ettevõtjana tegelenud põlluharimisega juba 30 aastat. Härma küla põliselanikuna hoiab ta elus vähemalt kuus inimpõlve kestnud isakodu ning on pühendunud tütre kasvatamisele.

Teraviljakasvatusega leiba teeniv Mati Haljasmets harib ühtekokku umbes 250 hektarit maad ning hoiab sealjuures korras ka Härma küla tsässona ja külaplatsi.

«Minu jaoks oli küll jah üllatus,» ütles Mati Haljasmets aasta ettevõtja tiitli saamise kohta. «Ei osanud loota ega arvata.»

Lisaks aasta ettevõtja tiitlile anti kolmapäeval välja ka tänukirjad kolmele Setomaa ettevõtjale. Tänukirja sai Mikitamäel oma kohvikut arendav Inara Luigas, kes on samuti ka Setomaa maitseid edendava MTÜ Seto Küük loomise üks initsiaatoreid.

Teisena sai tänukirja Värska sanatooriumi juhataja Vello Saar, kelle vedamisel on sanatoorium viimase aasta jooksul panustanud Värska ravimuda ja mineraalvee uurimisse, mille ühe tulemusena on peagi turule tulemas Värska mineraalveest toodetav ninasprei.

Tänukiri anti ka Kirsi Talo Kodumajutuse OÜ pidajatele Kaidi ja Reimo Kerdtile, kes on renoveerinud Meremäel vana talukoha ning loonud sinna 30 kohaga majutuskoha.

Tagasi üles
Back