Tõrva vallavalitsus ootab kandidaate aasta isa tiitlile

Vallavanem Maido Ruusmann, Tõrva valla aasta isa 2018 Urmas Kivit koos nominentide Väino Vallandi ja Marko Ilissoniga ning vallavolikogu esimees Enn Mihailov.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

10. november on taas päev, mil pöörame pilgud ja tähelepanu armastatud isadele. Tõrva vald jätkab traditsiooni ning annab teist korda välja aasta isa tiitli. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 27. oktoober.

2018.  aastal anti välja esimest korda Tõrva valla aasta isa tiitel, mille pälvis Urmas Kivit. Tema peres on üles kasvanud kuus last, neist viis kasulapsed.

“Isal on perekonnas olnud läbi aegade täita oluline roll. Lapse arengus on isa väga tähtsal kohal ning on tähtis märgata neid tublisid isasid, kes on meie ühiskonnas teistelegi eeskujuks,” sõnab Tõrva vallavanem Maido Ruusmann.

Aasta isa tiitliga tunnustatakse pereisa, kes on pühendunud ja hea isa ühele või mitmele lapsele andes neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Esitatud kandidaat ei pea olema abielus. Aasta isa konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Tõrva vald ning kes on hinnatud nii oma ametitöös kui ka perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi. Aasta isa aunimetus omistatakse ühele isale ainult üks kord.

Taotluseid võivad esitada kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke isasid ning oodatud on pildid ja lähedaste (lapsed, abikaasa/elukaaslane, töökaaslased, sõbrad) iseloomustused kandidaadi kohta.

Tõrva valla Aasta isa valib vallavalitsuse poolt moodustatud erikomisjon ning tiitel antakse üle isadepäeval, 10. novembril toimuval pidulikul kontserdil Tõrva Kirik-Kammersaalis.

Tagasi üles