Võrumaa noormees palvetab viis korda päevas Meka poole

  • Noor moslem õppis Saudi Araabias šariaadiõigust
  • Terroristid tõlgendavad Koraani valesti
  • Eesti moslemid soovivad rahulikult oma usuasju ajada

Kuigi islam seostub eelkõige kõrbemaadega, pöördus Rauno Ruus islamisse Võrumaal Kirikumäe järve ääres.

FOTO: Arved Breidaks

Tema hõredavõitu väljakasvav piimahabe jäi silma ajalooõpetaja Viktor Puolakainenile, kes viimaks küsis, miks 11. klassi õpilane Rauno Ruus oma lõua eest enam hoolt ei kanna ja päris siis otse: «Kas sa oled moslem?» Allahi ja tema prohvetit maha salata olnuks patt ja nii teadis varsti kogu Vastseliina gümnaasium, miks Rauno enam sealiha ei söö.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Terroristinalju tehti ja sõbralikku tögamist oli, aga klassikaaslased olid väga mõistvad,» meenutab 11 aastat tagasi islamiusu vastu võtnud Rauno Ruus (28), kellest pärast õpinguid Saudi Araabias on saanud Eesti moslemikogukonna usunõunik. Ta palvetab araabia keeles viis korda päevas Meka poole ja kui hommepäev peaks Eesti üle minema islamiõigusele, kõlbaks ta ka šariaadikohtunikuks.

Selle Võrumaa noormehe tee usuni on sarnane küllap paljude teismeliste otsingutele. «Mingi hetk, 13–14-aastasena tundsin, et peab olema mingi suurem jõud ja looja. Hakkasin huvi tundma ja jõudsin kristluseni,» räägib Ruus. Jumalateenistustel käis ta tollal Tartu Jaani kirikus, et kodukandis usuteemaga avalikult mitte silma paista. Luges kodus piiblit ja palvetas.

Tagasi üles