Päevatoimetaja:
Maarius Suviste
Saada vihje

Kolm jalgratturit sattus õnnetusse

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Ohtlike toodete katse näitas, et võltsitud kiivrid ei kaitse liiklejat üldse. Pilt on illustreeriv.
Ohtlike toodete katse näitas, et võltsitud kiivrid ei kaitse liiklejat üldse. Pilt on illustreeriv. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Pühapäeval juhtus üle Eesti kolm üpris sarnast liiklusõnnetust, neist üks Võrus.

Kell 13.07 toimus liiklusõnnetus Võru linnas. Kose tee 9a maja juures. Jalgrattaga kergliiklusteel sõitnud alkoholijoobes 60-aastane mees kaotas seal ratta üle kontrolli ja sõitis paremale teelt välja kraavi. 

Jalgrattur toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi kontrolli. Kaitsekiivrit ta ei kandnud.

Seejuures juhtus politsei teatel pühapäeval üle Eesti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust - ja kõik teadaolevalt kaitsekiivrit mittekandnud inimestega.

Kell 10.22 toimus liiklusõnnetus Tartumaal Tartu vallas Jõhvi-Tartu-Valga maantee 110. kilomeetril. 72-aastane mees sõitis seal jalgrattaga vasakpööret sooritades otsa möödasõidul olnud sõiduautole BMW 318I, mida juhtis 19-aastane mees. Seegi jalgrattur toimetati Tartu ülikooli kliinikumi kontrolli. Jalgrattur kaitsekiivrit ei kandnud.

Kell 16.19 aga teatati liiklusõnnetusest Harjumaal Anija vallas Kaunissaare külas, kus 92-aastane mees sõitis jalgrattaga otsa tee servas asuvale liiklusmärgipostile ning kukkus. Jalgrattur toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Esialgsetel andmetel temagi kaitsekiivrit ei kandnud.

Tagasi üles