Lapsed tutvustavad UFO-le liiklusreegleid

Maanteemuuseumis toimub liikluskonverents.

FOTO: Maarius Suviste/Lõuna-Eesti Postimees

Maanteemuuseumis toimub kolmapäeval 4. laste liikluskonverents, mis seekord keskendub nutiliiklusele ja liiklusohutusele nii kooli-, kodu- kui raudteel.

Konverentsi sihtgrupp on 3. klasside õpilased, keda peetakse täieõiguslikeks liikluses osalejaiks, mistõttu nad võivad olla täiskasvanuile liiklussituatsioonis partneriteks ja abilisteks. «Oleme valinud tänavuse konverentsi teemad just 9-10-aastaseid silmas pidades. Usume, et konverentsi uudse formaadi ja kaasavate tegevusega suudame lapsed panna liiklusohutuse teemal kaasa mõtleme, koos tegutsema ja pärast teadmisi ka sõpradega jagama,» selgitas muuseumi giid-pedagoog Neidi Ulst.

Päeva esimeses pooles kuulatakse ettekandeid. Veebikonstaabel Maarja Punak räägib nutiliiklusest: kas internetis liigeldes on võimalik minna vales kohas üle tee ja mida see endaga kaasa võib tuua. Häirekeskuse tööd tutvustab Katrin Mikson, kes kõneleb ohutu liiklemise põhitõdedest ja sellestki, kuidas teha kõnet numbrile 112. AS Operaili esindaja Martin Laur tuletab meelde, kuidas tuleks turvaliselt käituda raudteel ja rongi läheduses.

Päeva teine pool toimub tööpesades. Nutiliikluse tööpesas lahendatakse situatsioonülesandeid pärisjuhtumite näitel. Teemad on aktuaalsed ja elulised: näiteks küberkiusamine ja konto häkkimine. Häirekeskuse tööpesas õpetatakse lapsi enda asukohta positsioneerima. Raudteeohutuse tööpesas vaadatakse raudteeohutusele keskenduvaid filmiklippe ja osaletakse samateemalises Kahoodis. Tööpesas «Toit ja liiklus» õpitakse valmistama liiklusmärkidest ja valgusfoorist inspireeritud küpsiseid ja võileibu.

Maanteeameti ennetustöö osakond viib läbi tööpesa «Aga mina teen end liikluses nähtavaks!». Lapsed saavad Maale sattunud uusasukale (UFO) tutvustada meie liiklusreegleid. Õpetajate tööpesas osaletakse mängulisel tervise ja ohutuse avastusretkel.

Tagasi üles