Uibo asendaks jooksu kolmikhüppega

Maicel Uibo

FOTO: Tairo Lutter

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel kümnevõistluses hõbemedali võitnud Maicel Uibo vastas Postimehe Spordi Instagrami-kontol fännide küsimustele.

Uibo teatas, et puhkab hooajast ja asub peagi tööle järgmise aasta nimel.

Tema sõnul ei ole tippsportlase elu meelakkumine, sest mõnikord on ka raskemaid treeningupäevi. «Päeva raskeim osa treeningutega seoses varieerub. Mõni hommik ärgates lihtsalt ei ole tahtmist ennast liigutada, mõni päev on raskeks osaks korralik jooksutrenn, pärast on päris paha olla. Mõni päev on frustratsioon seotud tehnikatrenniga,» teatas 26-aastane põlvalane, kes treenib teisel pool ookeani.

Kuidas sportlane end motiveerib? «Kui on tõesti selline päev – neid väga palju pole –, mil ei ole tahtmist ennast liigutada, siis lähenen suhtumisega «just get it done» (lihtsalt tee see ära – toim). See, et mul on kümme ala, mille hulgast valida, aitab tavaliselt kaasa. Mitmekesisus hoiab asja huvitavana,» kirjutas kümnevõistleja.

Kui Uibo saaks kümnevõistluses ühe ala välja vahetada ja selle asemel midagi muud teha, teeks eestlane sellise vangerduse: «Tooksin 1500 või 400 meetri jooksu asemel kolmikhüppe kavasse.» 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles