Elron vedas rekordarvu reisijaid

Elroni rong. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arved Breidaks

Elroni kaubamärgi all tegutseva riigifirma Eesti Liinirongid rongidega tehti tänavu septembris üle 728 000 rongisõidu, mis tähendab ühtlasi uut reisijate arvu rekordit.

Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvas reisijate arv 9 protsenti. Tänavu üheksa kuuga on Elroni rongidega tehtud ligikaudu 6,2 miljonit sõitu, mida on 7 protsenti rohkem kui eelmisel aastal, teatas riigifirma.

Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo kinnitas seejuures, et suurema täituvusega väljumistele planeeritakse jätkuvalt võimalusel pikemaid ronge, et kasvavale nõudlusele vastata. Samuti tihendab ettevõte detsembris sõiduplaani, et pakkuda Eesti inimestele senisest enam sõiduvõimalusi.

"Muudame mõnevõrra liiklusgraafikut, et olemasolevaid ronge veelgi efektiivsemalt kasutada. Selle tulemusel saame näiteks Narva suunale lisada veel ühe ekspressrongi, mille sõiduaeg on umbes 2 tundi ja 15 minutit," märkis ta ning lisas, et täiendavaid väljumisi plaanib ettevõte mujalegi, samuti hakkavad rongid sõitma Turbani.

Kongo sõnul näitavad viimased aastad, et vaid kiire ja mugav rongiliiklus suudab pakkuda sõiduautode kasutusele ja sellega kaasnevatele negatiivsetele mõjudele arvestatavat alternatiivi. Enne uute rongide tulekut seati eesmärgiks kahekordistada rongisõitude arv aastaks 2020.

"Täna saame öelda, et liigume väga jõudsalt selle eesmärgi täitmise suunas. Nüüd on õige hetk seada sihte järgmiseks kümneks aastaks, mil liikuvus ja selle säästlikkus muutuvad ühiskonna jaoks üha olulisemaks. Rongisõitude arvu veelkordne kahekordistamine aitaks väga oluliselt kaasa Eesti keskkonnaeesmärkide saavutamisele ja inimeste liikumisvõimaluste parandamisele," rõhutas ta.

Selleks on Kongo hinnangul vaja teha investeerimisotsuseid nii veeremi kui ka taristu osas – tõsta kiiruseid ja suurendada läbilaskevõimet.

Eesti Liinirongid AS on kaubamärgi Elron all tegutsev riigile kuuluv ettevõte, mis pakub ühistransporti elektri- ja diiselrongidega kõigil Eesti rongiliinidel. 2018. aastal tehti Elroni rongidega üle 7,6 miljoni sõidu.

Tagasi üles