K, 22.03.2023

Pool kilomeetrit viljapuid langeb tuleroaks

Tomi Saluveer
, reporter
Pool kilomeetrit viljapuid langeb tuleroaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Räpina aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht tunnistab, et juhtunu häirib tõsiselt nende tööd, kuna tähendab Räpina aiandile õuna- ja pirnipuude tootmises nelja-aastast pausi.
Räpina aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht tunnistab, et juhtunu häirib tõsiselt nende tööd, kuna tähendab Räpina aiandile õuna- ja pirnipuude tootmises nelja-aastast pausi. Foto: Tomi Saluveer

Räpina aiandis põletati esmaspäeval maha 500 meetri pikkune viljapuurivi, sest põllumajandusamet leidis aiandis väidetavalt viljapuu-bakterpõletiku. Haigus leiti kloonalustelt, mida kasutati õppemajandis istikute tootmiseks.

See tähendab Räpina aiandile õuna- ja pirnipuude tootmises nelja-aastast pausi. Õppemajandi juht labori uuringu tulemust ei usu.

«Esiteks ei usu ma grammivõrdki sellesse, et meie taimed võiksid olla haiged. Puuistikud pole absoluutselt seda nägu,» rääkis Räpina õppemajandi juht Urmas Roht. «Teiseks paneb mind tohutult imestama, miks põllumajandusamet keeldub tegemast teist, täiendavat proovi. Mina labori uuringu tulemustesse ei usu.»

Märksõnad
Tagasi üles