Kiri: kojukande hinna tõusuga leppida ei saa

, Põlva elanik
Copy
Postkast.
Postkast. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti Post (Omniva) tahab tõsta jälle ajakirjanduse kojukande hinda ja mitte vähe. 11,1 protsenti – kui ma ei eksi. Kuid hinnatõusuga ju nende töö kvaliteet ei parane, pigem halveneb. Kui elasin maal, sain ajalehe kätte alati enne kella kümmet hommikul. Nüüd elan Põlva linnas, kuid ajaleht jõuab postkasti kella 14–15 vahel.

Postiljonid on üle koormatud reklaamidega, mis postkaste ummistavad, ja selle reklaami laialikandmise peab ajakirjanduse tellija kinni maksma.

Omniva võiks võtta eraldi postiljonid reklaami kandma ja las nendele maksab palka reklaami tootja. Inimestel ju tegelikult üsna ükskõik, millal reklaamlehed, mis niikuinii prügisse lähevad, nendeni jõuavad.

Üks probleem on ka kultuurivallas. Põlva on küll lõõtsapealinn, aga kultuuripealinn on pigem Mooste. Seal on pidevalt häid kontserte ja teatrietendusi, aga Põlvas on neid näpuotsaga. Kultuurikeskus sai küll uue juhataja, kuid midagi paremaks pole läinud. Põlvat külastab ainult Rakvere Teater ja sedagi umbes korra kuus. Loed ajalehest kultuuriteateid ja tunned kadedust – meist läheb kõik hea mööda, ikka Võrru ja Moostesse. Kuna mul autot pole, ei saa neisse kohtadesse ega ka Tartusse teatrisse või kontserdile sõita. Liinibussidega on see võimatu. Kuid ka põlvalane tahab rohkem kultuuri.

Tagasi üles