P, 2.04.2023

VIDEOLUGU: Teetööd jõuavad Saatse saapa läbisõidualale

Arved Breidaks
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Vene Föderatsioonile kuuluvast niinimetatud Saatse saapast läbi lõikaval Värska-Saatse ühendusteel on alanud kauaoodatud uuendustööd ning tuleva aasta aprillis jõuavad Eesti ehitajad asfalteerima ka teelõiku, kus peatumine ja jalgsi liikumine on sootuks keelatud.

«Töödega on alustatud kahest otsast,» rääkis Setomaa vallavanem Raul Kudre. «Saatse poolt käib Värska suunas kraavide kaevamine ja üles on freesitud külade vahel olnud mustkate. Värskas on alustatud vallamaja parkla ehitamisega ja ühel hetkel jõuavad need otsapidi kokku.»

Pealt tosina kilomeetri pikkuse Värska ja Saatse ühendustee mustkatte alla paneku muudab ainulaadseks asjaolu, et hanke võitnud aktsiaseltsi TREV-2 Grupp töölistel ja alltöövõtjatel tuleb umbes ühe kilomeetri ulatuses töötada ka Venemaa territooriumil, milleks läheb vaja hulka erilube.

«See on kõige keerulisem osa,» tunnistas Kudre. «Töövõtja on esitanud graafiku, millal ta plaanib «saapa» osas töid teha. Töid tehakse mitmes järgus ja selleks on tekitatud mitmed ajalised aknad, millal pannakse asfalt, millal joonitakse, millal tehakse muid töid.»

Värska-Saatse ühendustee uuendamine läheb käibemaksu arvestamata maksma ligi 1,8 miljonit eurot.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles