Karu Proša võib Venemaale naasta järgmisel nädalal

Pihkva karu Proša Tallinna loomaaias

FOTO: Tallinna loomaaed

Venemaalt suvel Eestisse tulnud, Valgamaal kinni püütud ja praegu Tallinna Loomaaias Venemaale saatmist ootav karu Proša võib Venemaale naasta juba järgmisel nädalal, kui leitakse sobiva hinna ja vajalike dokumentidega firma.

Loomaaia direktor Tiit Maran ütles teisipäeval, et karu Venemaale saatmise paberid on korras ja nüüd hakkab Vene pool litsenseeritud transpordifirmadelt hinnapakkumisi võtma. «Loomulikult aitame neid kõiges,» sõnas Maran. Ta avaldas lootust, et Proša naaseb kodumaale juba järgmisel nädalal. «Tundub, et nüüd õnnestub see pikaajaline naljakas operatsioon ära lõpetada.»

Marani sõnul elab augusti keskel kinni püütud Proša endiselt Tallinna loomaaias isolatsioonis, kuid teda lastakse ka vahel õue. «Ootab seda aega, millal ära viiakse. Siis ta on kuu aega Venemaal karantiinis ja siis läheb loodusesse. Venelaste jutu järgi hakkab ta elama Marimaal.»

Augusti alguses liikusid Valgamaal Venemaalt orvuks jäänud karupoegade päästekeskusest jalga lasknud karud Polja ja Proša. Karud tulid inimeste lähedusse ja muutusid neile ohtlikeks ning vaid Venemaa spetsialistide palvel ei lastud neid maha. Proša püüti kinni, kuid Polja saatus on teadmata. On avaldatud arvamust, et ta võib viibida Lätis, kuid vähemalt teateid tema pahategudest sealt Eestisse pole ulatunud. BNS

Tagasi üles