N, 1.06.2023

Soulikuningas ja matriarh esinevad mõisates

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Merike Susi on muusik, kelle juured ulatuvad Võrumaale.
Merike Susi on muusik, kelle juured ulatuvad Võrumaale. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Täna õhtul esinevad Otepää vallas Sangaste lossis Kris Korner ja Merike Susi. Juba homme on nad Mooste mõisa folgikojas.

Korner on 23 aastat tegutsenud muusiku, artisti, laulja ja meelelahutajana. Teda on nimetatud Eesti James Browniks, samuti kutsutakse teda soulmuusika kuningaks Eestis ehk tiitliga King of Soul, kuna ta on selle muusikastiili hitte esitanud mujal riikides ja tutvustanud Eesti rahvale.

Heakskiidu on Korner saanud soulmuusika ristiisalt James Brownilt ja teinud tööd ka New Yorgi gospelkooriga.

«Viime soulmuusika seekord rahvani ja vaatame, kas nendes vanades hoonetes on piisavalt souli või varisevad need kokku,» ütles Korner.

Susi on lavalaudadel olnud juba lapsepõlvest saadik, mil tegeles lisaks muusikale ka näitlemisega. Võru juurtega naisel on küll klassikalise klaverimuusikahariduse taust, aga ta on jäänud truuks rütmimuusikale. 30 aastat lavakogemust on viinud teda kokku väga paljude muusikutega ja tema endanimelist muusikastuudiot ehib mitu muusikaauhinda.

Muusikaline matriarh mängib klahvpille, laulab, kirjutab laule, produtseerib, teeb muusikajuhi tööd ning annab muusikatunde.

Seekord on artistidel tuuril kaasas vaid kaks klaverit ja hääled.

Esinejad on lubanud rääkida muusika vahele enda lugusid nii isiklikust arengust kui ka muusikast. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles