Suvisest lugemisvõistlusest osavõtjate arv Värskas püstitas uue rekordi

Koolilapsed koos Volliga.

FOTO: Riina Suun

Kuuendal suvisel lugemisvõistlusel, mis toimus juunist septembrini, osales rekordiline arv lapsi – 81. Suvekuudel loeti kokku 647 raamatut.

24. oktoobril toimus Värska raamatukogus suvise lugemisvõistluse tänuüritus, kuhu oli kutsutud kõik võistlusel osalenud lapsed.

Raamatukogu juhataja Eha Küti teatel tunnustati noori lugejaid ja loositi võistlusest osavõtjate vahel välja auhinnaraamatud ja Setomaa meened. Auhindu aitas välja loosida Ilmar Tomuski loodud raamatukangelane Volli.

Kõige usinamalt lugesid suvel koolieelikud ja algklasside lapsed. Noorimate lugejate seas oli suve kõige populaarsem raamat “Hambahaldjas”, lemmikute hulgas olid ka lood Kake Makest ja Mamma Muust. Koolilaste lemmikuteks osutusid raamat “Ernesto küülikud”, Hirmsa Henry ja Tommi lood, suuremate laste suvisesse lugemisvarasse kuulusid päevikuvormis jutustused ja põnevad detektiivilood.

Selle suve usinamad lugejad olid Roosi Timma, Hanna Hainsoo, Carmen Tein, Mia Mirell Malahov ja Mihkel Murutoom.

Kõiki võistlusest osavõtjaid peeti meeles raamatukogu kiituskirja ja maiustusega. Laste, lastevanemate ja raamatukoguhoidjate arvates on lugemisvõistluse näol tegu õnnestunud ettevõtmisega.

Lugemisvõistlust toetas Setomaa vallavalitsus. Auhinnakorvi aitasid täita ka Võrumaa keskraamatukogu ja Setomaa kultuurikeskus.

Tagasi üles
Back