Moostes võistlevad võrukeelsed laulud

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Žüriisse kuuluv helilooja ja muusik Kait Tamra ütles, et oodata on põnevat võistlust.
Žüriisse kuuluv helilooja ja muusik Kait Tamra ütles, et oodata on põnevat võistlust. Foto: Arved Breidaks

Võru keele nädalal, 7. novembril saab Mooste folgikojas teoks neljas uute võrukeelsete laulude võistluskontsert Uma Laul. Heliteoseid hindavad nii žürii kui ka publik.

Konkursile laekus rekordiliselt 44 laulu, neist 25 pääses žürii valikul lõppvõistlusele. Seekordse hindamiskogu liikmed on muusik Celia Roose, laululooja Kait Tamra, koorijuht Küllike Joosing, Võru instituudi direktor Rainer Kuuba ja Vikerraadio muusikajuht Sten Teppan.

«Lõppvõistluse laulude valikut oli väga raske teha, sest konkursile oli saadetud tõesti palju laule. On oodata põnevat võistlust,» märkis žürii liige Kait Tamra.

Võistluskontserdile pääsenud muusikapalade autorite seas on nii tuntud kui ka üldsusele vähem teada laululoojaid: Aapo Ilves, Andres Määr, Erkki Peetsalu, Evar Riitsaar, Heiki Kelp, Jaagup Peetsalu, Jan Rahman, Kauksi Ülle, Kaupo Eliste, Margit Õkva, Mari Kalkun, Maris Mägi, Martin Mileiko, Pulga Jaan, Triinu Laan, Urmas Kalla ja teised.

Konkursi korraldaja Merike Tigas ütles, et kontserdil kõlab väga eriilmelisi laule, regilaulust kuni bluusini. Põnevust jätkub nii noortele kui vanadele. Vaheajal lõbustavad publikut Mooste rahvamuusikakooli muusikud Krista, Raivo ja Mihkel Sildoja ning Ott Kaasik.

Korraldaja on Võro selts VKKF. 

Tagasi üles