Päästjad kõrvaldasid kümneid murdunud puid, kuid jäid hätta liinidega

Tormituulega sõiduteele murdunud puud. Foto on illustreeriv.

FOTO: Elmo Riig

Kuigi tormist on möödas mitu päeva, tuli päästjatel veel teisipäevalgi mitmel pool Lõuna-Eestis teedelt murdunud puid kõrvaldada.

Põlva vallas Taevaskoja külas oli teel mitu tormis murdunud puud ja tee oli seetõttu kinni. Päästjad eemaldasid tee vabastamiseks ligi 20 puud. Tee ääres oli kukkumisohus puid veelgi ning info nende kohta edastati riigimetsa majandamise keskusele.

Samuti käisid päästjad Põlva vallas Aarma külas eemaldamas Kähri-Koorvere 10. kilomeetril teele langenud ja sõidusuuna sulgenud kahte puud.

Tööd jagus ka kolmapäeva varahommikuks. Täna kell 05.22 andis politseipatrull teada, et Põlva vallas Tromsi külas Peri-Partsi maantee 3. kilomeetril on teele kukkunud puu sõidusuunad sulgenud. Päästjad lõikasid murdunud puu tükkideks ja eemaldasid selle liiklusohutuse tagamiseks ning läbipääsu võimaldamiseks teelt.

Võrumaalgi oli päästjatel eile tegemist murdunud puudega

Esmalt käisid päästjad Setomaa vallas Paklova külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad täielikult sulgenud puud.

Kell 16.37 aga teatati elektriliinile vajunud puust Setomaa vallas Määsovitsa külas. Liin oli pingestatud ja päästjad puu eemaldamiseks elektrikutelt tööluba ei saanud. Ohuala märgistati lindiga.

Kell 18.17 teatati elektriliinidele kukkunud puust Rõuge vallas Haanja külas. Kuna puu toetus täielikult liinile ja võis pinge all olla, siis ei saanud päästjad sellelgi juhul eemaldamiseks eluga riskida. Ohtlik koht märgistati lindiga ja puu kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Tagasi üles