Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Aab kutsus kokku tormiga ilmnenud murekohti arutava kohtumise

Jaak Aab. FOTO: Ain Liiva / Virumaa Teataja

Riigihalduse minister Jaak Aab kutsus kokku kohtumise, et selgeks teha, kuidas erinevad ametkonnad ja kohalikud omavalitsused toimisid hädaolukorras, millised on kitsaskohad ja puudujäägid.

«Olen 8. novembriks kokku kutsunud kohtumise, kus arutame tormi tagajärgedega seonduvaid murekohti. Kohtumisele on kutsud erinevate ministeeriumite, ametkondade ning Eesti linnade ja valdade liidu esindajad,» ütles Aab rahandusministeeriumi pressiesindaja vahendusel.

«Lõuna-Eestis tormi põhjustatud olukorras on mitmetel ametkondadel ja ka kohalikel omavalitsustel seadusega ettenähtud kohustused,» ütles Aab. «Vastutus jaguneb mitme ministri vahel – eelkõige siseministri Mart Helme, kuid ka majandus- ja kommunikatsiooniministri Taavi Aasa, sotsiaalministri Tanel Kiige ja minu vahel,» sõnas Aab.

Riigihalduse ministri sõnul on ministeeriumid, ametkonnad ja kohalikud omavalitsused on näinud vaeva, et olukord normaliseeruks võimalikult kiiresti, kuid juba praeguseks on välja tulnud probleemid elektrivarustuse taastamisel, mobiiliside kindlustamisel ja eluks oluliste teenuste tagamisel.

Aab selgitas, et riigihalduse ministri ülesandeks on eelkõige suhelda kohalike omavalitsustega ja saada olukorrast ülevaade läbi nende kogemuse.

Ministri sõnul on oluline roll just Eesti linnade ja valdade liidul, kellelt palutakse koguda tagasisidet kohalikelt omavalitsustelt ja see ka kohtumisel esitada. Eelkõige soovitakse teada, millised olid tekkinud kitsaskohad ning kuidas need oleks võimalik lahendada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöös. «Suure tõenäosusega tuleb muuta protseduure ja seadusi, et tagada valmisolek sarnaste olukordadega hakkama saamiseks,» lisas Aab.

Tagasi üles
Back