Taluniku vaidlus Toiduliidu juhiga jätkus ringkonnakohtus

Toiduliidu välja antava lipumärgi ja liidu juhi Sirje Potisepa suhtes kriitiline Kaupo Kutsar ütleb, et on tegutsenud põllumajanduse ja avalikkuse huvides.

FOTO: Arvo Meeks

Valgamaa põllumees Kaupo Kutsar käis teisipäeval Tartus ringkonnakohtu istungil. Ta kaebas edasi maakohtu otsuse, mille järgi peab ta toiduliidu juhile Sirje Potisepale hüvitist maksma.

Potisepp nõudis Valgamaa Põllumeeste Liidu juhatuse liikmelt ja Valga kohalikult poliitikult Kutsarilt kohtu kaudu ebaõigete andmete ümberlükkamist ja au teotamise eest tekitatud kahju hüvitamist. Selleni viisid sotsiaalmeedias ja portaalis Lõunaeestlane avaldatud Kutsari kriitilised hinnangud Potisepa suunas.

Kohus rahuldas hagi rahuldati osaliselt ja otsustas 18. juunil, et Kutsaril tuleb Potisepale maksta 2000 eurot mittevaralise kahju hüvitamiseks. Ebaõigete andmete ümberlükkamise nõude aga jättis kohus rahuldamata, sest leidis, et esitatud väited on väärtushinnangud, mitte faktiväited.

Kutsar ei jäänud sellega rahule ning kaebas otsuse edasi. Ta jäi ka ringkonnakohtus oma seniste seisukohtade juurde. Üks neist on, et Potiseppa riivanud artikkel muutis veidi tema tegelikku sõnastust. «Pean siinkohal veel kord kohut teavitama, mina ei ole tahtnud hagejat solvata – mina ei ole kirjutanud Lõunaeestlase portaalis olevaid solvavaid lauseid,» kommenteeris Kutsar.

«Olen koos hagejaga osalenud maaeluministeeriumis paljudel koosolekutel, kus on teemaks olnud muuhulgas ka lipumärgi teema koos muude põllumajanduspoliitikat suunavate aruteludega. Minu eesmärk ei ole olnud solvata, vaid kaitsta rahvusvärvide kasutamist vaid kodumaistel toodetel,» lisas Kutsar.

Kohtulahend avaldatakse 28. novembril.

Tagasi üles