Kanepi Aiandi tegevjuht valiti parimaks taimekasvatajaks

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Kanepi Aiandi OÜ tegevjuht Margus Vahtramäe.
 
Kanepi Aiandi OÜ tegevjuht Margus Vahtramäe.  Foto: Maarius Suviste

Eile kuulutati välja parim taimekasvataja 2019, kelleks on Kanepi Aiandi OÜ tegevjuht Margus Vahtramäe.

«Margus Vahtramäe on vaatamata oma noorusele juba pikka aega aianduse valdkonnas toimetanud, arendades edasi vanemate poolt loodud ettevõtet, mille toodangu kvaliteet on kõrgelt hinnatud,» põhjendas Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juhatuse esimees Raul Rosenberg valikut.

Lisaks Margus Vahtramäele olid parima taimekasvataja aunimetuse kandidaadid Jane Rämson (Grüne Fee Eesti AS), Elmar Zimmer (Seedri Puukool OÜ) ja Gustav Põldmaa (K ja G Saarelt OÜ), teatas sihtasutus.

MES annab parima taimekasvataja aunimetust välja kuuendat aastat. Võitja väljaselgitamisel võeti arvesse tootmisnäitajaid, rakendatud agrotehnilisi võtteid, keskkonna- ja loodussõbralikkust taimekasvatamisel, heakorda tootmisüksuses, ettevõtte arengut ja innovaatilisust, jätkusuutlikkust, taimekasvatuse propageerimist ning koostööd kogukonnaga.

Aunimetusega kaasneb Tauno Kangro skulptuur «Naeri tõmbamine».

MES-i eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet. Aunimetuste väljaandmise eesmärk on tunnustada innovaatilist ja efektiivset tootmist ning avaldada tunnustust tehtud töö eest.

Tagasi üles