Valgamaa elanik loovutas kuulipilduja

Oktoobris korraldas politsei kampaania, kus inimestel oli võimalus ebaseaduslike tulirelvi ja laskemoona ära anda. Pildil osa Lõuna prefektuuri toodud ebaseaduslikust kraamist.

FOTO: Kristjan Teedema

Oktoobriga lõppes relvade loovutamise kampaania, mis vältas terve kuu ning mille jooksul said inimesed vabatahtlikult ning karistust kartmata politseile üle anda relvad, relvaosad ja laskemoona, millel puudub vajalik luba.

Lõuna prefektuuris anti kokku ära 41 tulirelva. Neist 34 olid sileraudsed jahipüssid, valdavalt IŽ-tüüpi, umbes 7000 eri kaliibriga padrunit, detonaatoreid ning mitu purki püssirohtu.

«Ametlikud kokkuvõtted tehakse alles kuu lõpus, aga teada on, et Võrumaal toodi politsei kätte neli tulirelva, Valgamaal üheksa ja Põlvamaal üks. Lisaks anti politseile üle veel eri kaliibriga padruneid, püssirohtu ja muid relvaosi,» täpsustas politsei pressiesindaja Ragne Keisk.

Ta lisas, et kampaania jooksul Lõuna prefektuuri jõudnud kõige erilisem loovutatud ese on heas korras püstolkuulipilduja, mis pärineb ühelt Valgamaa elanikult.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Riita Proosa sõnul pärines suurem osa kampaania ajal politsei kätte jõudnud leidrelvi Eestimaa talumajapidamistest, kuid oli ka neid, mis välja tulnud vanade linnamajade renoveerimisel.

Tema sõnul oli terve kuu väldanud kampaania edukas ning teateid leitud relvadest, laskemoonast või relvaosadest laekus palju. «Kui valdavalt andsid inimesed leitud relvadest ja laskemoonast meile häirekeskuse kaudu teada ning jäid seejärel korrakaitsjate saabumist ootama, siis tuli kuu jooksul ette ka paar ärevat olukorda, mil ohtliku eseme leidnud inimesed sellega jaoskonda jalutasid,» vahendas vanemkomissar.

Ta lisas, et kampaania lõppemisest hoolimata ootab politsei endiselt inimestelt teateid relvade ja teiste ohtlike esemete leidmisest. Muu hulgas meenutas politseinik sedagi, et näiteks ehituse käigus leitud või pärandina saadud tulirelv, selle osa või laskemoon tuleb politseis registreerida ning relva omanikul peab olema kehtiv relvaluba. «Relvaomanikel on kasulik teada ka seda, et selle aasta 26. veebruarist saab relvaloaga seotud toiminguid teha kodust lahkumata ka politsei iseteeninduse kaudu,» julgustas Proosa inimesi mugavalt e-teenuseid kasutama.

Oktoobri jooksul anti üle kogu Eesti politseile üle 124 tulirelva, ligikaudu 12 460 eri kaliibriga padrunit, hulk purke püssirohtu, detonaatoreid, mitmesuguseid rakette, lõhkepakette, haavleid ning relvaosi.

Tagasi üles