Võru judokad õppisid Jaapani meistri käe all

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Judoseminaril osalesid Rei klubist treener Ilmar Koort (vasakult), Rei parim noorjudoka Randel Päästel ja treener Ants Tiido.
Judoseminaril osalesid Rei klubist treener Ilmar Koort (vasakult), Rei parim noorjudoka Randel Päästel ja treener Ants Tiido. Foto: Erakogu

Tallinnas korraldatud Koji Komuro judoseminaril oli kohal ka Võru judoklubi Rei esindus: treenerid Ilmar Koort ja Ants Tiido ning klubi parim noorjudoka Randel Päästel, andis teada klubi eestvedaja Enno Raag.

Jaapani judolegend Koji Komuro on tulnud judo maailmameistriks, samuti on ta on kahekordne maailmameister kata-nimelises karateelemendis.

Seminaril näitas ja õpetas Komuro oma isikupärast maasmaadluse süsteemi Komlock. Selle omandas ta aastatel 2000–2003 Tsukuba ülikoolis õppides ja harjutades. Stiili nime esimene pool viitab selle väljatöötajale, teine aga ingliskeelsele sõnale «lock», mis tähendab «lukustama». Nimelt toimivad kõik valuvõtted käele selles stiilis nii-öelda käsivarre lukustamisega.

Teine tehnika, mida kauge külaline tutvustas, kannab nime Sode Guruma Jime. «See on kägistamistehnika, milles kasutatakse kimonovarrukat, kust haaratakse seestpoolt teise käe sõrmedega,» selgitas Raag. «Seega on põhirõhk maasmaadluses valuvõtetel ja eripärasel kägistamistehnikal.»

Raag lisas, et Komural on must vöö ka Brasiilia ju-jutsus ning liikumist ja tehnikat on ta sealt kombineerinud oma stiili. 

Tagasi üles