Galerii: Võhandu ei mahu enam kallaste vahele ära

Läbi mitme maakonna kulgeval Võhandu jõel on rekordilähedasele tasemele tõusnud vesi ujutanud üle luhad, pakkudes tõelist naudingut veematkajatele.

«Tuletasime koos Leevi hüdrolektrijaama haldajaga meelde, millal viimati sügisel nii palju vett oli ning jõudsime 2006. aastasse. Paljudes kohades on luhad ja lammid üle ujutatud, tihti ei hooma isegi jõesängi. Parvetada on praegu sama äge kui kevadel, aga vesi on palju-palju kõrgem,» rääkis Matkajuht OÜ eestvedaja Levo Tohva.

Nädalavahetusel oli jõel nii parvetajaid (Matkajuht OÜ saatis laupäeval allavett neli ning pühapäeval ühe parve), üheseid ja kaheseid süstasid, kanuusid ja aerulaudasid. Teiste hulgas käisid treenimas Võhandu maratonil osalejad, kes lubasid ka järgmisel nädalavahetusel tulla.

«9. novembri paatkonnad olid rahul. Vesi kõrge, vaid ühes kohas segasid vette langenud puud kulgemist. Viira veski all hullati kohe mitu korda lainetes. Jõgi oli hullajaid (ühesed ja kahesed süstad) täis. Vool on tõeliselt kiire. Kummipaadid ehk parved sõitsid Reole 1:55ga, suvel kulub sama vahemaa läbimiseks umbes 3 tundi,» muljetas Facebookis põlvalane Haimar Sokk.

Head päevad on olnud ka Leevi elektrijaamal, mille generaator suutis vastu võtta vaid neljandiku veehulgast - ülejäänu suunati kõrvalkanalisse. «Veemöll on ikka tõeliselt võimas!» kirjeldas Levo Tohva.

Tagasi üles