N, 7.12.2023

Kool sai raha hoone täielikuks remondiks

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Järve kooli ajendas Reet Kangrot looma omaenda mure ja emasüda. Nimelt oli ka tema pojal sündides hapnikupuudus ning hiljem selgus, et tavalist elu poeg elada ei saa.
Järve kooli ajendas Reet Kangrot looma omaenda mure ja emasüda. Nimelt oli ka tema pojal sündides hapnikupuudus ning hiljem selgus, et tavalist elu poeg elada ei saa. Foto: Arvo Meeks

Võrus asuv Järve kool on üks neljast Eesti erivajadustega õpilaste koolist, mis saab suure toetussumma oma õppehoone ja õue kordategemiseks. Kooli direktori Reet Kangro sõnul on remondiraha taotletud aastaid, seda suurem on praegu rõõm uudise üle, et raha eraldamine otsustatud on.

Järve kooli õppekeskkonna nüüdisajastamise toetuseks on määratud 2 145 600 eurot. Peale hoone remondi on plaanis arendada välja atraktsioonide, mänguala ja liikumisradadega õu, millega paranevad võimalused õuesõppeks.

«Oleme koos Võru linnavalitsusega juba mitu aastat kooli nüüdisajastamise teemal ministeeriumis käinud, see on olnud pikk protsess,» lausus Kangro, kelle sõnul on eriti aktiivne töö käinud viimase poolteise aasta jooksul. «Lõpuks valiti need neli kooli riigis välja ning meele teeb rõõmsaks, et ka Võru Järve kool on nende hulgas. Mul on selle otsuse üle siiralt hea meel.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles