E, 8.08.2022

Igipõlised rivaalid Põlva ja Otepää leppisid viigiga

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Igipõlised rivaalid Põlva ja Otepää leppisid viigiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mälumängupealinnaks peetavas Räpinas ragistati taas ajusid. Võidukas Põlva võistkond, kuhu kuulusid Urmet Kaareste (vasakul), Ago Pääso, Raino Marten Rammo, Indrek Sarapuu ja Koit Nook.
Mälumängupealinnaks peetavas Räpinas ragistati taas ajusid. Võidukas Põlva võistkond, kuhu kuulusid Urmet Kaareste (vasakul), Ago Pääso, Raino Marten Rammo, Indrek Sarapuu ja Koit Nook. Foto: Jaan Rapp

Räpina mälumäng on Lõuna-Eesti mõttesportlaste seas kõrgelt hinnatud. Sedapuhku kogunes omavahel mõõtu võtma 12 võistkonda. Lisaks lõunaeestlastele olid kohal ka külalised Ida-Virumaalt Alutaguselt.

Küsimused olid päris keerulised ja nende seas oli ka omajagu selliseid, mis just Räpina või muidu Põlvamaaga seotud. Näiteks taheti teada Võhandu pikimat lisajõge. Huvitaval kombel teadis seda, et tegu on Iskna jõega, ainsana just Alutaguse võistkond. „Ma olen selle jõe ääres kalal käinud,” kõlas võistkonna esindaja selgitus.

Parajaks pähkliks kujunes ka küsimus, millise Eesti meistriliiga korvpallitiimi eest praegune peaminister Jüri Ratas hooajal 1997/98 lausa 89 punkti viskas. Tegu oli toona liigas kuue tiimi seas viimaseks jäänud Tallinna Kamee tiimiga.

Märksõnad
Tagasi üles