Nädala lõpus võib tulla igasuguseid sademeid

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Mitmel pool Eestis võib nädala lõpus maa valgeks värvuda.
Mitmel pool Eestis võib nädala lõpus maa valgeks värvuda. Foto: Kristjan Teedema

Kui lähipäevil ilmateenistus Eestile suurt sadu ei luba, siis pühapäeval võib tulla nii vihma, lörtsi kui lund.

Neljapäeval suureneb taas läänepoolse madalrõhkkonna surve ning vastasseisus Venemaa kõrgrõhkkonnaga muutub kagutuul uuesti tugevamaks, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Ilm on enamjaolt sajuta, vaid saartel võib veidi tibutada. Lõunakaarest saabuv õhumass on suhteliselt soe. Õhutemperatuur on öösel 1..6, päeval 3..6°C.

Reedel püsib Eesti kohal kahe rõhuala vastasseis ning kagutuul on ikka võrdlemisi tugev. Märkimisväärset sadu ei tule. Õhumass asendub pisut jahedamaga. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt Lääne-Eestis +1..+5, Tallinn-Pärnu joonest ida pool öösel -1..-5, päeval 0..-2°C.

Laupäeval jääb rõhkkondade vastasseis püsima. Kagutuul on jätkuvalt tugev ja nõrgeneb alles pärastlõunal. Ilm on valdavalt sajuta. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, saartel -1..+3, päeval -2.. +3°C.

Pühapäeval Venemaa kõrgrõhuala mõju väheneb ning lõunavoolus saabub niiskemat õhku juurde. Sellega seoses suureneb päeval ka sajuvõimalus: mandril lume ja lörtsina, saartel vihmana. Puhub mõõdukas kagu- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, saarte rannikul kuni +3, päeval -1..+4°C.

Tagasi üles