Omanike keskliit loodab kaupmeeste mõistlikkusele

Ilutulestiku tootmine ja kasutamine on üks enim keskkonda reostavaid tegevusi.

FOTO: Arvo Meeks

Eesti Omanike Keskliit (EOKL) kutsub kaupmeeste liitu, kõiki kaupmehi ja kaubanduskeskusi üles arutama võimalust piirata eelolevatel pühadel pürotehnika müüki ning alustada sellega pärast jõulupühi.

Pürotehnika kasutamine häirib sageli inimesi, avalikku korda ja loomi, nentis EOKLi esimees Priidu Pärna.

Samuti on pürotehnika hoolimatu kasutamisega põhjustatud suurt varalist kahju, nagu eelmisel aastal Nurmiko aiandi suurpõleng. Ilutulestiku tootmine ja kasutamine on üks enim keskkonda reostavaid tegevusi.

Pärna sõnul ei pea demokraatlikus ühiskonnas kõiki probleeme kõrvaldama üksnes seaduse kaudu, vaid valukohti saab ka eneseregulatsiooni ja kokkulepete kaudu ületada.

«Näiteks mõni aasta tagasi leppisid alkoholitootjad kokku kange õlle pakkumise piiramises suures pakendis,» lausus Pärna. «Soovitame ka kaupmeeste liidul üles näidata head tahet ja leida võimalusi enda liikmete kokkuleppel ajaliselt piirata pürotehnika müüki pühade perioodil kauplustes ja kaubanduskeskustes. Olgu meile teekaart Haapsalu Tarbijate Ühistu vastutustundlik otsus loobuda ilutulestikust ostupeo lõpetamisel ja otsus alustada ilutulestiku müüki pärast jõulupühi. Kaupmehed saavad sel moel tänuväärselt otseselt kaasa aidata, et jõulud ja sellel eelnev periood oleks rahulik pühadeaeg.»

«Ajal kui Veneetsia upub, Austraalia põleb ja Eestis on rekordsoe november, saame kõik ära teha väikseid asju mõttetu tarbimise, keskkonna- ja mürareostuse vähendamiseks ja kliimasoojenemise vältimiseks. Rahulike pühade ajal võiksime õhku lastava raha annetada heategevuseks,» lausus EOKLi esimees.

Tagasi üles