Libedus tõi kaasa hulga avariisid

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Libeduse tõttu juhtus Tartus Võru viaduktil ahelavarii.
Libeduse tõttu juhtus Tartus Võru viaduktil ahelavarii. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Libedus on täna Lõuna-Eestis kaasa toonud hulga liiklusõnnetusi.

«Täna kella 5.30 paiku hakkasid Lõuna-Eestis sagenema avariid, mille ühiseks nimetajaks sai jäävihmast tingitud ootamatu libedus,» andis teada Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk.

Politsei suunas Tartusse ja Jõgevamaale tavapärasest suuremad liikluspolitsei jõud, kes abistasid avariidesse sattunuid ning suunasid liiklust ennetamaks raskemaid tagajärgi.

Suurem osa avariidest juhtus hommikuse tipptunni eel ja ajal, praeguseks on olukord Virga sõnul rahunemas.

Kokku on Lõuna-Eestis politseinikud täna varahommikust saati saanud enam kui 20 teadet avariide kohta. Neist suurem osa on olnud teelt väljasõidud ja tagant otsasõidud. Avariid sagenesid nähtavalt Tartu- ja Jõgevamaal, neli teadet laekus lisaks Viljandi- ja kaks Valgamaalt.

Kella 9.20 paiku teatati, et Tõrva vallas Roobe külas sõitis teelt välja sõiduauto Citroën. Autot juhtinud 63-aastane naine viga ei saanud. Ta tellis autole puksiiri ning juhtumit lahendab politsei pressiesindja sõnul edasi kindlustus.

Kella 11.10 ajal teatati ag õnnetusest Valgas Tartu tänaval. Seal põrkasid kokku kaks sõiduautot: Kia Ceed ja Kia Optima. Inimesed õnneks selleski juhtumis viga ei saanud.

Enamik avariidest päädiski plekimõlkimisega. Paraku oli ka kaks tõsisemat avariid, milles said inimesed viga.

Tartumaal juhtus kella 7.10 paiku liiklusõnnetus, milles BMW sõitis teelt välja ja rullus mitu korda üle katuse. Kaasreisija, 40-aastane naine viidi haiglasse.

Viljandi vallas juhtus kella 7.55 ajal liiklusõnnetus, kus Renault Megane sõitis teelt välja ja paiskus küljele. Sõidukijuht, 42-aastane naine viidi haiglasse. Emaga kaasa sõitnud laps viga ei saanud.

Avariipaikadel töötanud politseinikud selgitasid välja , et enamikul sõidukitest kasutati talverehve. «Olgugi, et varahommikul sadas jäävihma ja teed läikisid kohati nähtavalt mustast jääst, ei kohandanud autojuhid oma sõiduvõtteid ootamatult muutunud ilma- ja teeoludele vastavaks,» nentis Virk.

Ilma- ja teeolude jälgimine, jõukohase sõidukiiruse valimine ja pikivahe hoidmine on tema sõnul aga sügistalvisel perioodil aabitsatõde, millega iga sõidukijuht võiks arvestada. «Ööpäevaringselt kõigub temperatuur oluliselt ning muudab seeläbi ka teeolusid. Eriliselt ettevaatlik tuleks olla sildadel ja viaduktidel sõites, kus libeduse oht on suurem. Samuti, kelle masinal all suverehvid, soovitab politsei need esimesel võimalusel talviste vastu vahetada,» lisas operatiivjuht.

Märksõnad

Tagasi üles