E, 27.03.2023

Erik Orgu tutvustab tervislikku toitumist

Lõuna-Eesti Postimees
Erik Orgu tutvustab tervislikku toitumist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Erik Orgu esineb Osulas.
Erik Orgu esineb Osulas. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Laupäevani kestev noorsootöö nädal toob Võrumaale mitmesuguseid terviseteemalisi üritusi. Nädalaga seoses on Võrumaal registreeritud 18 sündmust, sealhulgas discgolfi koolitus, terviseteemaline töötuba ja arutelu koos Erik Orguga.

Noorsootöö nädala fookuses on tänavu vaimne, füüsiline ja sotsiaalne tervis. Seetõttu toimuvad üle Võrumaa terviseteemalised üritused, mille on algatanud kas noorsootöötajad, lapsevanemad või noored ise.

Tervise arengu instituut viis Eesti kooliõpilaste seas läbi tervisekäitumise uuringu. Selgus, et vaid 16% noortest on igapäevaselt 60 minutit aktiivsed, 16% on arvutimängudest sõltuvuses, 33% on kogenud kurvameelsust ja depressiivseid meeleolusid ning 28% ei maga koolipäevadel piisavalt. Seega on noorsootöö nädala eesmärk aidata kaasa noorte aktiivsemale eluviisile ja seeläbi ka nende heaolu suurendamisele.

Neljapäeval kell 9 toimub Osula põhikoolis üritus «Ma ei ole paks, mul on suured kondid – salatite töötuba». Lapsed õpivad tegema salateid, et muuta oma lõunamenüü huvitavamaks. Lisaks räägib tervislikust toitumisest personaaltreener ning toitumisnõustaja Erik Orgu.

«Noortel peab olema teadmine, kuidas nad saavad oma tervist juhtida ning mis juhtub, kui nad selle hooletusse jätavad. Peamised probleemid on noortel samad, mis vanematel inimestel. Suuresti mängivad rolli halvad harjumused ning vähesed teadmised toitumise ja tervisevaldkonnas, aga see kõik on parandatav,» rõhutas Orgu.

Osula põhikooli töötuba toimub osana noorsootöö nädalal projektikonkursist «Ideeviit», mida rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Kõigil on veel võimalus registreerida ja korraldada ka oma üritus, näiteks loeng, töötuba või muu põnev huvitegevus oma piirkonna noortele, noorsootöötajatele või kogukonnale. Sündmuste korraldajate vahel, kelle sündmused on registreeritud ja toimuvad enne 30. novembrit, loositakse kahele korraldajale välja 500 eurot inspiratsiooniraha.

Noorsootöönädala korraldab Eesti noorsootöö keskus.

Märksõnad
Tagasi üles