Sisukord
Paberleht
Postimees

Antslas elab unistus rongist ja kolmest tornist

3 min lugemist
  • Antsla on raudteeühenduseta sajandivahetusest saadik.
  • Tühi vaksalihoone on soodsa hinnaga müügis.
  • Piirkonnale lisaksid atraktiivsust vaatetornid.
Antsla vallavanem Avo Kirsbaum loodab, et nagu raudtee juba kord Antslasse õitsengu tõi, toob ta seda kunagi uuesti. FOTO: Arved Breidaks

Sajandivahetusel rongiühenduseta jäänud Antsla linnas pole kadunud lootus, et ükskord koidab päev, mil reisirong taas seal peatuma hakkab ning toob linnakesse elu juurde, ütleb Antsla vallavanem Avo Kirsbaum (32).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Antsla jõudis kaardile tänu raudteele, kuid juba peaaegu 20 aastat pole rongid siin enam sõitnud. Mis võiks olla järgmine asi, mis Antslas elu käima tõmbaks?

Mõni rong ikka sõidab. Kaubarongid veavad puitu. Peaasi, et raudteed üles ei võeta, sest niikaua kui on raudtee, elab ka unistus reisirongiliiklusest. Käisin mõni aeg tagasi Austrias ja seal on ühes Antsla-suuruses linnas vana raudtee oskuslikult kasutusele võetud: sellest on saanud puhtalt turismiatraktsioon. Vana vagun on restaureeritud ning seal pakutakse ööbimist. Nii kaua kui seal olin, oli see kogu aeg hõivatud. Ma ei tea, kas Eestis kusagil saab rongivagunis ööbida, aga see oleks päris äge.

06.07.2020 09.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto