Kohus mõistis rüseluse käigus noaga pussitanud mehe tingimisi vangi

Rüseluse käigus teist meest pussitanud Andrus sai karistuseks kaks aastat ja kaheksa kuud vangistust, mida ei pöörata täitmisele, kui ta ei pane kolme aasta pikkuse katseaja vältel toime uut kuritegu ning järgib kontrollnõudeid.

FOTO: Kuvatõmmis videost

Võru linnas rüseluse käigus noa haaranud ja sellega oma oponenti korduvalt tabanud Andrusele (31) mõistis Tartu maakohus karistuseks kaks aastat ja kaheksa kuud tingimisi vangistust.

24. novembril postitati Eestlaste Kolmnurga nimelisse Facebooki-gruppi video, kus võis näha kahe mehe rüselemist, mille käigus haaras üks osapool ka noa. Kahe mehe võitlust filmis ruumis asunud kolmas mees. Videos kajastuv sündmus leidis aset leidis aset 17. märtsi öösel Võru linnas.

Tartu maakohus arutas kriminaalasja 25. novembril toimunud kohtuistungil ja kuulutas 28. novembril otsuse, millega tunnistas Andruse süüdi raske tervisekahjustuse tekitamises, kui sellega on põhjustatud oht elule.

Süüdistuse kohaselt tarvitas Andrus käesoleva aasta 16. märtsil Võrus enda korteris koos kahe teise meesterahvaga alkoholi. Öösel tekkis Andrusel ühe kaaslasega omavaheline tüli ja rüselus, mille käigus haaras Andrus kööginoa ja lõi sellega korduvalt kannatanut, tabades teda kaela, reide ja kehasse. Teoga põhjustas Andrus kannatanule eluohtliku tervisekahjustuse.

Karistuseks mõistis kohus Andrusele 4 aastat vangistust, mida vähendati kriminaalmenetluse seadustiku § 238 lõige 2 alusel kahe aasta ja kaheksa kuuni. Karistusaja hulka arvestati kaks päeva, mil Andrus viibis eelvangistuses.

Karistus liideti talle Tartu maakohtu 2017. aasta 7. veebruari otsusega mõistetud ärakandmata karistusega, millega määrati mehele rahaline karistus 1000 eurot.

Seega jääb Andrusel liitkaristusena kanda kaks aastat, seitse kuud ja 28 päeva vangistust, mida ei pöörata täitmisele tingimusel, et ta ei pane kolme aasta pikkuse katseaja vältel toime uut kuritegu ning järgib talle sätestatud kontrollnõudeid. Lisaks tuleb Andrusel tasuda ka menetluskulud.

Tegemist on jõustumata kohtuotsusega. Apellatsiooniõiguse kasutamise soovist tuleb poolel teatada Tartu maakohtule kirjalikult seitsme päeva jooksul. Süüdimõistetule määratud katseaeg algas alates kohtuotsuse kuulutamisest.

Tagasi üles
Back