Valga muuseumis tutvustatakse kohaliku motospordikeskuse ajalugu

Alates 11. maist on lubatud muuseumide ja näitusasutuste siseruumide külastamine, kui seal järgitakse vastavaid eritingimusi. Pildil on Valga muuseum.

FOTO: Arvo Meeks

Valga muuseumis avatakse 3. detsembril kell 16 näitus „Kuulsusrikkaid hetki Jaanikese krossirajalt“.

Näitus kajastab tuntud Valga motospordikeskuse ajalugu alates 1960. aastast tänapäevani. Külalisesinejatena võtavad näituse avamisel sõna motolegendid Jüri Raudsik ja Ivar Vaaderpass.

Jaanikese krossirada on Valga linnale läbi ajaloo toonud palju kuulsust ja au. Esialgu peeti seal väiksemaid Eesti-siseseid võistlusi, kus osales ka külalisi Lätist.

1960. aastate lõpul hakati siin pidama juba NSVL meistrivõistluste etappe, esialgu külgkorviga mootorratastele, hiljem juba paljudele erinevatele masinaklassidele. 1990. aastate lõpul ja 2000. aastate algul peeti siin ridamisi MM etappe külgkorvidega mootorratastele.

Vahepealsetel aastatel tegevus Jaanikese motokeskuses küll soikus, kuid nüüd on tegevus taas aktiveerunud. Nii toimusid 29.-30. juunil 2019. aastal Jaanikese motokompleksis Euroopa meistrivõistlused motokrossis masinaklassidele EMX65, EMX85 noortele. Käesoleval aastal omandas motokompleksi Valga vald, kellel on seoses keskuse moderniseerimisega suured plaanid.

Näituse „Kuulsusrikkaid hetki Jaanikese krossirajalt“ on koostanud Valga Muuseumi teadur Priit Riemann koos Ainar Haavistuga. Näitus keskendub Jaanikese krossiraja kuulsusrikkale ajaloole. Jaanikese motospordikeskuse näituse materjalide kogumistööga alustati juba kevadel, kui muuseumiöö raames tutvustasid Valgamaa praegused motoklubid oma tehnikat ja saavutusi.

Valminud näitusel saab lugeda mälestusi Are Kauritilt, Ivar Vaaderpassilt, Allain Karuselt. Välja pannakse vanemaid plakateid, karikaid ja palju muud huvitavat. Lisaks tuuakse näitusele kohale ka ajastutruud võidusõidumootorrattad.

Näitus on avatud 3.detsembrist kuni 4. jaanuarini.

Tagasi üles
Back