Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tõrva raadio avab detsembris talvehooaja

Tõrva Raadio meeskonnaliikmed. FOTO: MTÜ Tõrva Noorte Liit/Tõrva Raadio

19. detsembril alustab Tõrva Raadio talvine hooaeg.

Talvehooajal on uusi saateid Kokku kuus, mille hulgas nii jutu- kui muusikasaated. Suvisele puhkusele läinud saadete asemel tulevad tagasi samuti kuus lemmikut varasematest hooaegadest.

“Üritame pidevalt oma programmi ning saatekava värskendada. Üks põhjus selleks on kindlasti, et kuulajatel, kes meid igal hooajal jälgivad, igav ei hakkaks. Soovime pakkuda vaheldust. Ja samuti saatejuhtidele. Meie ise raadio liikmetena areneme pidevalt ja tahame proovida uusi asju. Kui viis aastat samu saateid teeks ega siis ju ei jaksaks enam. Veel üritame programmi kokkupanekul ikkagi lähtuda natuke hooajast, talvel seetõttu natuke talvisemad teemad,” räägib Tõrva Raadio peatoimetaja Teve Rajamets.

Uued sõnasaated katavad hulga teemasid, mida siiani on puudutatud väiksemas mahus teiste saadete sees. “Kirjandussaade” toob huvilisteni põnevad soovitused raamatuilmast.

Saates “Tõrvakad väljamaal” kuuleb lugusid nendest tõrvakatest, kes Tõrvast ja Eestist läinud kaugemale. “Reedeti hakkab meil olema natukene teistsugune programm. Näiteks “Tagasivaade” ning “Start nädalavahetusele,” et anda hea hoog nädalalõpu sissejuhatusele,” ütles päevavöönditoimetaja Karl Kirt. “Lisaks tahame pöörata rohkem tähelepanu sotsiaalvaldkonnale saates “Ka mina olen siin” ning keskkonnale saates “Keskkonnatund,” lisas Kirt.

Tõrva Raadios mängitakse muusikat nii stiilide kui ajastute kaupa. Varasemalt on olnud kaetud nii retrolood kui nullindad. Nüüd saab huviline saates “Ülbed üheksakümnendad” kuulata ka kahekümne kuni kolmekümne aasta taguseid hitte.

Tagasi eetrisse leiavad oma tee saated “Teadusmaailm” ning muusikasaated “Armastusega Venemaalt”, “Kantrilaks”, “Otse südamesse”, “Kuldne klassika” ja “Alternatiiv”. Nii nagu nimest võib mõista, annab esimene neist ülevaate teaduse põnevamatest saavutustest ning inimesest teaduses. Järgnevad viis on kõik põnevat muusikat täis saated, millest seni suurt puudust on tuntud.

Saadete ettevalmistamise kõrval on raadio meeskond olnud usin uute liikmete värbamises. Raadio on avatud organisatsioon ning oma saadet on oodatud tegema kõik huvilised.

Nii käisid Tõrva Raadio liikmed erinevates Tõrva piirkonna koolides raadiotööd tutvustamas ning võeti otse ühendust paari potentsiaalse huvilisega. Tõrva Raadio peatoimetaja sõnul oodatakse meeskonnaga liituma kõiki huvilisi.

“Proovime endale järjepidevalt leida uusi liikmeid, et tekitada järelkasvu. Need, kes on raadiot teinud algusaegadest saati liiguvad paratamatult mingil hetkel edasi, kas siis elukoha, kooli, töö või millegi muu tõttu ja see ongi väga okei. Seega kõik, kes tunnevad, et tahaksid Tõrva Raadio eetris lasta kõlada enda vaimustaval häälel või imetabasel muusikamaitsel, siis võtke meiega ühendust,” lisab Rajamets.

Tõrva Raadio saab kuulata sagedusel 90,0 MHz alates 19. detsembrist 2019 kuni 4. jaanuarini 2020. Tõrva Raadio mast asub Tõrva Avatud Noortekeskuse katusel ning leviala on Tõrva linn ja selle ümbrus kuni 20 kilomeetrit. Tõrva Raadio on kuulatav interneti vahendusel üle kogu maailma.

Tagasi üles
Back