Tudengid arendasid Tilsi noorte suhtlemis- ja eneseväljendusjulgust

Väljas madalrajal toimus ronimise töötuba, kus lisaks turnimisele õpiti ka erinevate sõlmede tegemist.

FOTO: Heloona Kalve

Põlvamaal Tilsi Perekodus toimus nädalavahetusel inspiratsioonipäev «Kogemusi luues», mille raames said lapsed osa mitmetest huvitavatest töötubadest ning loengutest.

Viljandi Kultuuriakadeemia tudengi Helen Reinholdi teatel sai inspiratsioonipäev alguse perekodu pisematele läbiviidud loovusmängude töötoast, kus saadi üksteisega paremini tuttavaks ning mängiti mänge, mille eesmärk on arendada noorte suhtlemis- ja eneseväljendusjulgust. Seejärel sättisid kõik lapsed end inspireerivaid külalisi vastu võtma – perekodu väisasid kirjanik Epp Petrone, näitleja Mariel Korjus, diskorid Joonas Vahimets ja Nikolai Zenevitsh (DJ Nix & Jonny) ning ÜRO noordelegaat Karl Ander Aleksius. Üheskoos räägiti unistuste täideviimisest, hobide leidmisest ning elust läbilöömisest. 

FOTO: Kristin Lauri

Külaliste sõnum noortele oli ühtne: tee seda, mida sa armastad!

Külaliste lahkumisega päev aga sugugi ei lõppenud. Perekodu tüdrukud said võimaluse õppida erinevaid soengunippe töötoas, mida viis läbi Sandra Erik. Lisaks oli kohal jumestaja Kadri Petersell, kes õpetas, millised on loomuliku meigi põhitõed. Samal ajal toimus väljas madalrajal ronimise töötuba, kus lisaks turnimisele õpiti ka erinevate sõlmede tegemist. Kuna väljas oli üle pika aja taas mõnusalt lumine ja päikesepaisteline, oli õues tõeliselt mõnus askeldada!

Tegus päev lõppes kingikottide üleandmise, tordi söömise ja diskol tantsimisega.

Inspiratsioonipäeva viisid läbi viis Viljandi Kultuuriakadeemia kogukonnahariduse- ja huvitegevuse õppekava tudengit – Helen Reinhold, Kristin Lauri, Sigrid Uutsalu, Heloona Kalve ja Sirly Pärnaste.

Tagasi üles