R, 9.12.2022

Kiri: väärikad mootorsõidukijuhid kogusid teadmisi

Irena Viitamees
, Põlvamaa arenduskeskuse ennetustöö spetsialist
Kiri: väärikad mootorsõidukijuhid kogusid teadmisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väärikate liikluskoolitus Põlva riigimajas
Väärikate liikluskoolitus Põlva riigimajas Foto: Irena Viitamees/Põlvamaa Arenduskeskus

Põlva riigimajas sai teoks väärikate mootorsõidukijuhtide koolitus. Räägiti eaka liikleja igapäevastel sõitudel ettetulevatest probleemidest ja vanusega kaasnevatest riskidest. Päeva teises osas andis tervishoiutöötaja ülevaate eaka autojuhi riskihindamise testist, nägemisest ja silmahaigustest.

Samuti reageerimiskiirusest ning selle võimalikust muutumisest lähtuvalt vanusest, tähelepanust, kuulmisest ja mitmesugustest haigustest, ravimite kõrvalnähtudest ning nende ebasoodsast koostoimest.

Koolitaja Jana Õnneleid jagas väärikad õppijad gruppidesse. Lisaks etteantud teemadele olid nende endi teadmised ja kogemused alus ühistele arutelule.

Hiljem ootas osalejaid ees sõiduosa, kus iga koolitatav tegi läbi personaalse, kaks akadeemilist tundi kestva praktilise sõiduõppe tagasisidega koolitajalt. Igal juhil olid enda sõidutundi kaasa võetud soovid ja mured. Mõni osaleja soovis harjutada parkimist talle keerulistes kohtades. Probleeme oli sõiduki õige paiknemisega teel – pigem sõideti telgjoone kõrval. Manöövritest vajasid korrigeerimist vasakpöörded, nagu rääkis Jana Õnneleid.

Koolitajale tegi rõõmu ühe proua saavutus, kes ei olnud kunagi juhtinud nüüdisaegset sõidukit. Nüüd võttis ta julguse kokku ja proovis sõita koolitaja autoga, millega ta kohanes kiiresti ning sõidutunni lõpus võis tema silmis näha õnnepisaraid.

Koolitus sai teoks Põlvamaa arenduskeskuse ja maanteeameti koostöös, selle viisid läbi koolitajad Toivo Õnneleid, Jana Õnneleid ja Liia Raud.

Märksõnad
Tagasi üles