Sisukord
Uudised
Postimees

Ringkonnakohus pani Valgamaa taluniku kukrut kergitama

2 min lugemist
Toiduliidu välja antava lipumärgi ja liidu juhi Sirje Potisepa suhtes kriitiline Kaupo Kutsar ei jää ringkonna kohtu otsusega rahule. FOTO: Arvo Meeks

Ringkonnakohus jättis muutmata maakohtu otsuse, mille järgi peab Valgamaa talunik Kaupo Kutsar Toiduliidu juhile Sirje Potisepale au teotamise tõttu hüvitist maksma. Kui aga maakohus jättis menetluskulud poolte endi kanda, siis ringkonnakohtu otsuse järgi jääb kolmveerand neist Kutsari õlule.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maakohus otsustas viimati, et Kutsaril tuleb Potisepale maksta 2000 eurot hüvitist. Ebaõigete andmete ümberlükkamise soovi ta aga täitma ei pidanud. Kutsar kaebas otsuse edasi.

Kutsar on aastaid Toiduliiduga vägikaigast vedanud. Põhjuseks lipumärk, mis pannakse Eestis valmistatud toiduainetele, kui tootja selleks soovi avaldab. Teda häirib, et märki võivad kanda ka tooted, mille põhitooraine pole Eestist. Kutsari sõnul eksitab see tarbijat. Potisepa hinnangul solvavad valeväited avaldati portaali Lõunaeestlane artiklis – näiteks, et president andis teenetemärgi petisele. Samuti olid arutuse all Kutsari sotsiaalmeedias esitatud väited.

06.07.2020 09.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto