Koolist sai soetada kinke igale maitsele

Valga põhikoolis peetud kingilaat täitis maja alumised korrused aktiivse saginaga. Juba pool tundi pärast ettevõtmise algust oli huvilisi sedavõrd palju, et kohati oli päris raske liikuda.

Kõige suurem laadamelu oli kooli aulas, kus kauplesid nii õpilased, kooli töötajad kui ka maakonna käsitöömeistrid ja suuremadki ettevõtted: näiteks jalatsivabrik Moon. Isegi võrkturundusettevõtted olid esindatud.

Mitmelgi pool sai kaupa ka proovida. Näiteks Hummuli mail toimetav Külli Starke pakkus mekkida erinevaid krõpse. Tema müügiletti ehtisid ka uhked küüslaugukimbud.

Pilkuköitev oli puidust aksessuaare pakkuva ettevõtte Treefield müügilett. „Praegu on veel vaikne, aga küllap peagi ka ostma hakatakse,” oli firma eestvedaja Kristjan Sepp optimistlik. Ta lisas, et kui muidu ostetakse firma toodetest kõige enam puidust kikilipse, siis pühade eel lähevad kõige paremini kaubaks kõrvarõngad. Seejuures tegeleb ettevõtlik noormees ka jõulupuude müügiga. „Praegu on jah, kõige kiirem aeg,” nentis ta.

Osta võis ka üpris argiseid, kuid vajalikke tooteid. Näiteks Valga põhikooli õpetaja Reet Hallaste soetas laadalt endale liimipulga, söögikraami ja üht-teist veel.

1. korruse koridor oli põhiliselt mini- ja õpilasfirmade päralt. Mõnigi tiim pani veel laada algulgi kauplemisstrateegiat paika. Ringi liikus ja nõuandeid jagas ka nende mentor Anneli Kattai Valgamaa arenguagentuurist.

Sealgi sai üht-teist enne ostmist proovida: näiteks jõuluteed. „Täitsa õige jõulutee maitsega,” nentis aastaid Valgas noori kokandushuvilisi juhendanud Terje Treu.

Eksklusiivse pakkumisega olid väljas Triinu Ugur ja Egle Kõvask Valga gümnaasiumist. Nimelt võis kolmeeurose loosi soetaja saada Valga gümnaasiumi õpetajate valmistatud väärt toote omanikuks.

Õnneloosi sai osta mujalgi. Samuti võis toetada väikeste ostudega algatust „Kiusamisvaba kool”. Seega oli laadal ka heategevuslik alatoon.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles