RMK mobiilirakendus lihtsustab metsast jõulupuu toomist

Jõulupuuks võib sobida ka tormis murtud kuuse latv.

FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) mobiilirakendus aitab enda asukohta metsas positsioneerida ja ka jõulupuu eest maksta. 

RMK peametsaülema Andres Sepa sõnul liidab jõuluaeg pereliikmeid ja põlvkondi. «Looduses veedetud aeg kindlasti rikastab inimest ning ühiselt metsast toodud kuusepuul on juures emotsionaalne lisaväärtus,» ütles ta. 

Kuuske tohib riigimetsast võtta kohtadest, kust tal pole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide äärest, vana metsa alt, aga ka elektriliinide alt. Sel aastal on riigimetsa kaardil uuendusena esile toodud Elektrilevi elektriliinide asukohad. Riigimetsa kaardi leiab RMK mobiilirakendusest ja kodulehelt www.rmk.ee/kuuseke. 

Kuuske ei tohi võtta metsanoorendikust ega kaitsealalt. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt hooldatud ning enamasti ühekõrgused. Kaitsealad on riigimetsa kaardil pruuni tooniga välja toodud ja piiritletud ning on looduses ka valdavalt siltidega tähistatud.

Kuuse hind on sama, mis ta on olnud kogu euroaja: kuni ühemeetrine puu maksab kolm eurot, 1-2-meetrine kaheksa eurot ning 2-3-meetrine 13 eurot. Osta saab ka pikemaid kuuski, hinnad on välja toodud RMK kodulehel. Kuuse eest tuleb maksta enne selle maha võtmist, tasuda saab mobiili- või pangamaksega. Makse tegemist tõendav SMS või maksekorralduse kinnitus peab metsas kaasas olema, seda kontrollivad pisteliste reidide käigus RMK ja keskkonnainspektsiooni töötajad.

RMK pakub riigimetsast jõulukuuse toomise võimalust 2008. aastast.  Jõulukuuskede müük pole riigifirma jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning omapoolne panus, aitamaks elus hoida kena vana kommet. Omalt poolt kingib RMK jõulukuused kõigile asenduskodudele, kes seda soovivad, samuti ehib riigimetsast pärit jõulupuu mitmete ühiskondlike institutsioonide ruume.

Tagasi üles