K, 27.09.2023

Uhke väljanägemise saab ka Sillapää lossi saal Räpinas

Mati Määrits
, reporter
Facebook
Comments
Restaureerimistöödega taastatakse muu hulgas Sillapää lossi saali ja kõrvalruumide algne ruumikujundus.
Restaureerimistöödega taastatakse muu hulgas Sillapää lossi saali ja kõrvalruumide algne ruumikujundus. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Kui novembri lõpus oli räpinlastel põhjust rõõmustada Sillapää lossi peatrepi uuendamise üle, siis järgmisena võetakse ette esimesel korrusel asuv suur saal ning selle kõrvalruumid.

Räpina vallavanema Enel Liini ütlusel on omavalitsus esitanud vastava taotluse maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmesse (MATA). Projekti eesmärk on luua võimalused Põlvamaa turundamiseks suursuguse Räpina mõisa ning seal korraldavate ürituste kaudu, restaureerides mõisahoone peasaali ning kõrvalruumid.

Restaureerimistöödega taastatakse saali ja kõrvalruumide algne ruumikujundus – restaureeritakse sambad ja uksed, taastatakse laekujundus, viimistletakse seinad, remonditakse aluspõrand ning paigaldatakse uus liistparkett.

«Mõisasaali renoveerimisega tekib Põlvamaale uudne ja maakonna mõistes ainulaadne koht, kus korraldada pidulikke vastuvõtte, kontserte ja temaatilisi üritusi,» märkis Liin.

Räpina mõisahoone (Sillapää loss) on üks 15-20 objektist, mida maakonna arengustrateegias üldse nimeliselt mainitud on.

Räpina vallavalitsuse arendusspetsialisti Ester Lematsi sõnutsi on ettevõetu rahastamine enam-vähem kindel, sest rohkem taotlusi Põlvamaalt MATAsse lähtudes omavalitsusliidus saavutatud kokkuleppest ei esitatud. «Eks järgmisel aastal saab võimaluse mõni teine vald,» lausus ta.

MATA-toetusi antakse riigieelarvest ja hasartmängumaksust rahastatavatest regionaalsete investeeringutoetuste vahenditest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles