Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kultuurialased teadmised tõid Otepää mälumänguritele edu
Täiendatud pühapäeval

Üleriigilise mälumänguvõistluse Maakilb 2.eelvoor Rõngu rahvamajas. Võidukas Otepää võistkond FOTO: Jaan Rapp

Laupäeval peeti korraga seitsmes kohas üle-eestilise võistkondliku mälumänguturniiri Maakilb teise vooru mängud. Põlva-, Valga-, Võru-, Tartu- ja Jõgevamaa võistkonnad said võimaluse panna end proovile Rõngu rahvamajas. Seda võimalust kasutas 16 tiimi, kelle seas oli enim Tartu- ja Põlvamaa esindusi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimastel aastatel on sarja üldvõidu nimel käinud heitlus kahe kõva mälumängukantsi Otepää ja Räpina vahel: nii ka sellel hooajal ja tänagi. Kui esimese 25 küsimuse vastamise järel juhtis ühe punktiga Räpinat esindanud võistkond Rjabina, siis Otepää lõpp oli tõeliselt võimas. Kahes viimases plokis, kui tuli näidata oma teadmisi kultuuri vallas, teeniti maksimumpunktid.

„Kadri ei andnudki meile eriti nendes plokkides sõnaõigust,” tunnustas Otepää võistkonna liige Urmas Kuldmaa võistkonna ainsat naisliiget Kadri Steinbachi. Ja tuli välja, et nii oligi hea. Seejuures olid kultuuriküsimused vägagi mitmekesised. Piltidelt tuli ära tunda kuulsaid maalikunstnikke ja kirjanikke. Samas tuli teada sedagi, et räpipunt 5miinust teeb viimasel ajal koostööd kirjanik Sass Hennoga võin et purjetaja Deniss Karpak on pseudonüümi Ivan Brait nime all erootilisi stseene sisaldava kirjandusteosega hakkama saanud.

Tagasi üles
Back