Eestimaa Looduse Fond tänas looduskaitsesse panustajaid

BNS
Copy
Karula rahvuspargis tõrjusid talgulised sel suvel invasiivset verevat lemmaltsa.
Karula rahvuspargis tõrjusid talgulised sel suvel invasiivset verevat lemmaltsa. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Sel nädalal peetud rahvusvahelise vabatahtlike päeva puhul toimus reedel Tartus Eestimaa Looduse Fondi (ELF) tänuüritus looduskaitse vabatahtlikele ja toetajatele.

Üritusel anti üle tunnustused silmapaistvatele looduskaitse vabatahtlikele, kes on lõppeva aasta jooksul märkimisväärselt enda aega ja oskusi looduse hüvanguks kasutanud, edastas ELF.

Tänavu lõi ELF-i vabatahtlikes tegevustes kaasa 1109 inimest, kes tegid kokku 7632 tundi tööd. Loodustalguid oli kokku 49, kõige enam tehti töid kahepaiksete ja lindude hüvanguks. Lisaks panustati nii kaitstavate liikide nagu must-toonekurg, niidurüdi, tiigilendlane ja võtmehein kui ka koosluste kaitsel, tehes töid soode, kukemarjanõmme ja poollooduslike koosluste taastamisel. Suvel käidi sookilpkonna ja silenastiku elupaiku taastamas Leedus ning tegeldi invasiivse vereva lemmaltsa tõrjumisega Eestis. 

ELF-i aasta vabatahtlikuks sai Maie Matiek, kes käis loodustalgutel koguni 14 korral.

"Talgud on hea viis end vormis hoida ning talgutel on tore seltskond, kellega koos saab loodusesse," ütles Matiek. "Üldiselt on talgud õpetanud mind ümbritsevat teistsuguse pilguga vaatama. Prügi ma ise enne loodusesse küll ei viinud, kuid nüüd võtan alati selle kaasa, mida keegi teine on loodusesse jätnud," lisas ta.

"Tahan tänada kõiki inimesi, kes enda aega, energiat ja ideid just loodushoiu heaks on andnud," ütles ELF-i juhatuse aseesimees Siim Kuresoo. "See on meile suur tunnustus, et nii paljud inimesed on enda vabatahtliku tegevuse ja toetuse sidunud meie organisatsiooniga. See teadmine aitab iga päev veel rohkem pingutada. Täname kõiki südamest, et olete meiega looduse heaks toimetamas."

Tagasi üles