E, 3.10.2022

Hulkuvast loomast teatamine muutub lihtsamaks

Lõuna-Eesti Postimees
Hulkuvast loomast teatamine muutub lihtsamaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Seegi Tallinna kass loodab jõuluks kodu leida.
Seegi Tallinna kass loodab jõuluks kodu leida. Foto: Remo Tõnismäe

Varjupaikade MTÜ kogus esmakordselt ühele veebilehele kokku info, kelle poole tuleks inimestel pöörduda, kui nad on leidnud hulkuva looma.

Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul ei ole Eestis praegu ühtset süsteemi, kuidas ja keda hulkuva looma leidmisest teavitada, ning see tekitab palju segadust. «Osa omavalitsusi soovib, et looma leidnud inimene helistaks esmalt neile. Osa tahab, et kõigepealt helistataks lähimasse loomade varjupaika, ja neist omakorda osa nõuab, et varjupaik väljakutsele sõidu nendega eelnevalt kooskõlastaks. Hulkuva looma leidnud inimesed peavad seega sageli lahendama keerulist orienteerumisülesannet,» ütles ta.

Seetõttu otsustas ka Valga ja Võru varjupaiga tegevust koordineeriv Varjupaikade MTÜ koondada vajalikud kontaktid Eesti kõigi omavalitsuste kaupa oma kodulehele. «Kui praegu peab looma leidnud inimene enne abi saamist vaeva nägema, et otsida vajalikke telefoninumbreid ja eri asutustega suhelda, siis edaspidi saab ta helistada kohe õigesse kohta.»

Selleks tuleb minna aadressile https://varjupaik.ee/vajad-abi, kus oleval kaardil oma linnale või vallale klõpsates avanevad vastavalt kas kohaliku omavalitsuse vastutava ametniku või varjupaiga kontaktandmed. «Loodame, et Varjupaikade MTÜ algatus aitab lihtsustada hulkuva looma leidmisest teatamist ning säästa ka teatajate aega ja närve,» lisas Priks.

Pärast hulkuva looma kohta teate saamist ja vajadusel omavalitsusega kooskõlastamist viiakse loom varjupaika. Seal kontrollitakse, kas talle on paigaldatud kiip, mis võimaldab registrist kindlaks teha omaniku. Kui loom on kiibistatud ja kiip registreeritud, võetakse omanikuga ühendust, vastasel juhul tehakse loomast foto, pannakse see varjupaiga koduleheküljele ning loodetakse, et omanik oskab teda varjupaigast ise otsida. Loomad, kellele omanik kahe nädala jooksul järele ei tule, jäävad varjupaika ootama uue kodu leidmist.

Märksõnad
Tagasi üles