Pihkva oblasti kuberner pakub Põlluaasale Venemaa kodakondsust

Henn Põlluaasale esitati ootamatu ettepanek.   FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Pihkva oblasti kuberner Mihhail Vedernikov pakub riigikogu esimehele Henn Põlluaasale Venemaa kodakondsust, sama pakub Vedernikov ka kõigile teistele eestlastele.

EKREsse kuuluv Riigikogu esimees Henn Põlluaas rõhutas novembri lõpus Facebookis, et Venemaa on annekteerinud umbes viis protsenti Tartu rahu järgsest Eesti alast. Põlluaas võttis territoriaalsed nõudmised Venemaale jutuks pärast Vene välisministeeriumi teise Euroopa osakonna direktori Sergei Beljajevi avaldust Tartu rahulepingu kehtetuse kohta.

«Venemaa seadis järjekordselt Eesti õigusliku järjepidevuse kahtluse alla kui kuulutas Vene välisministeeriumi teise Euroopa osakonna direktor Sergei Beljajev suu läbi, et Tartu Rahuleping on kehtetu (Ria Novost 18.11.2019),» kirjutas Põlluaas Facebookis.

«Tartu rahulepingu mittetunnistamine tähendab sisuliselt Eesti Vabariigi mittetunnistamist. See on meie riigi sünnitunnistus ja omariikluse üks oluliseim alus. Sama arrogantne oli nõue, et piirilepinguga edasiminemiseks peab Eesti loobuma territoriaalsetest nõuetest Venemaa vastu. Eestil ei ole mingeid territoriaalseid nõudeid Venemaa vastu. Me ei taha mitte ühtegi ruutmeetrit Venemaa territooriumist. Me tahame vaid enda oma tagasi,» märkis ta.

Esmaspäeval tegi Pihkva kuberner Vedernikov oma Instagrami-kontol postituse, milles pakkus Põlluaasale ja teistele eestlastele, kes Venemaal soovivad elada, Venemaa kodakondsust.

«Kui härra Põlluaas on valmis oma unistusele järgnema, pakun talle ja kõigile eestlastele, kes soovivad elada Venemaal, meie kodakondsust," märkis Vedernikov.

Kuberner kutsus ühtlasi Põlluaasa külastama Pihkva oblastit 2021. aastal, kui seal toimuvad Aleksander Nevski 800. sünniaastapäevale pühendatud üritused. BNS

Tagasi üles
Back