T, 29.11.2022

Toetust saab 105 noort ettevõtjat

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Toetust saab 105 noort ettevõtjat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üks populaarsemaid tegevusi, milleks toetust taotleti, on teraviljakasvatus.
Üks populaarsemaid tegevusi, milleks toetust taotleti, on teraviljakasvatus. Foto: Dmitri Kotjuh

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) määras 105 põllumajandusliku tegevusega alustavale noorele ettevõtjale kokku 4 178 122 eurot noortaluniku toetust. 101 noortalunikku said toetust maksimaalses ulatuses ehk 40 000€.

Kokku laekus 149 noortalunikult toetus-soove 5,9 miljono euro ulatuses. Kuivõrd soovitud toetuste summa ületas eelarvet, määras PRIA toetused nõuetekohastele taotlustele antud hindepunktide abil saadud paremusjärjestuse põhjal.

Populaarsemateks tegevusvaldkondadeks, millele toetus määrati, on teravilja-, kaunvilja- ja õlitaimeseemnete kasvatus, milleks määrati toetust 27 ettevõtjale. Veislaste ja pühvlite kasvatamiseks sai toetust 15 ettevõtjat ning köögivilja-, puuvilja- ja marjakasvatuseks 23 ettevõtjat. 12 noortalunikku sai toetust mesindusega tegelemiseks, 13 ettevõtjat lamba- ja kitsekasvatuseks.

Maakonniti on enim toetuse saajaid Raplamaalt (13), kus on noorte seas populaarseimaks tegevusvaldkonnaks teravilja-, kaunvilja- ja õlitaimeseemnete kasvatus ning veislastekasvatus. Järgnevad Viljandimaa (12), Põlvamaa, Tartumaa ja Võrumaa (igas maakonnas 10 noort maaettevõtjat). Kõik Põlva- ja Võrumaa taotlejad said toetust maksimumäärras. Valgamaal oli toetusesaajaid 9. Nendele määrati toetust kokku 356 000 eurot.

Toetuste rahuldamise otsuse tegemise järel maksab PRIA klientidele välja esimese osa (75%) määratud toetusest. Teise osa saavad kliendid kätte, kui on täitnud esimese osa saamisega seotud kohustused.

Põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetuse eesmärgiks on aidata kaasa põlvkondade vahetusele põllumajanduses. Toetus aitab noortel tegevust alustada ning ühtlasi suureneb maal kaasaegsete teadmiste ja kogemustega põllumajandustootjate arv.

Toetust rahastatakse Euroopa maaelu arengu põllumajandusfondist ja Eesti riigieelarvest. Kokku on noortaluniku toetuse maksmiseks planeeritud käesoleval programmperioodil 22,1 miljonit eurot.

Toetusesaajate täpsem nimekiri on peagi leitav PRIA kodulehelt.

Märksõnad
Tagasi üles