iDeal kampaania

Vald otsib Tõrva ujulakompleksi ehitajat

Selline peaks rajatav ujulakompleks välja nägema hakkama.

FOTO: Tõrva vallavalitsus

Tõrva valla omandisse kuuluv OÜ Tõrva Veejõud kuulutas välja hanke Tõrva ujulakompleksi ehitaja leidmiseks.

Kompleks hakkab paiknema praeguse Tõrva gümnaasiumi spordisaali vahetus läheduses ning hooned ühendatakse omavahel galeriiga. Ujulasse on planeeritud kolme rajaga 25-meetrine ujumisbassein eraldi lastebasseini, mullivanni, viie erineva sauna ning seesmise ja välise lõõgastusalaga. Hoone teisele korrusele on planeeritud õpilaskodu ja hosteli tüüpi majutusruumid kokku kuni 29 inimese majutamiseks.

Hanke eeldatav maksumus on käibemaksuta 2,3 miljonit eurot. Lõplik ehitusmaksumus selgub hankemenetluse käigus, kuid planeeritava eelarvega peaks valmima vähemalt kompleksi esimene korrus täisfunktsionaalsuses. Ehitustöid on plaanis rahastada Tõrva valla eelarvest.

Tõrva vallavanema Maido Ruusmanni sõnul on ehitushanke väljakuulutamine suur ja oluline samm lähemale avalikule objektile, mida Tõrva piirkonna inimesed on pikisilmi oodanud. Ruusmann meenutas, et esimene Tõrva ujula tasuvusuuring valmis juba kümme aastat tagasi ning asutuse rajamine on läbi aastate olnud omavalitsuse üks tähtsamaid eesmärke.

«Kompleksi ehitamine annab äärmiselt olulise tõuke Tõrva valla sportimis- ja vaba aja veetmise võimaluste parendamisele kõikide vanusegruppide seas, aidates muuhulgas tõsta Tõrva gümnaasiumi kui piirkonna haridustempli konkurentsivõimet. Samuti toetab see Tõrva valla pikaajalist plaani kujundada gümnaasiumi juures olevast sporditaristust nüüdisaegne ja aastaringset tegutsemist võimaldav tervisespordikeskus,» lisas Ruusmann. Omavalitsuse lähiaastate plaanides on muuhulgas Tõrva gümnaasiumi staadioni uuendamine ja kunstlumetootmiseks vajaliku taristu väljaehitamine.

Hoone projekteerija on OÜ BOA.

Tõrva ujulakompleksi hankes osalemise taotluste esitamise aeg on 27. detsember 2019.

Tagasi üles