Loomade heaolu eest hoolitsemine tõi tunnustuse

Aasta konsulent Marika Oeselg elab Valgamaal Vidrike külas. FOTO: Elmo Riig

Tänavuseks aasta konsulendiks kuulutati Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõuandeteenistuse loomakasvatuse konsulent Marika Oeselg, kes elab Valgamaal Vidrike külas.

«Oeselg on aktiivne ja abivalmis nõustaja ning tunnustatud loomakasvatusvaldkonna ekspert, kelle nõuandeid väärtustavad nii pikaajalise kogemusega kui alustavad loomakasvatajad,» ütles MESi nõuandeteenistuse juht Leho Verk.

Juba 25 aastat konsulendina töötanud Oeselg tegutseb loomakasvatuskonsulendina peamiselt Lõuna-Eestis. «Lihaveisekasvatusega seonduvalt on mu tööpiirkond eelkõige Põlva-, Võru-, Valga-, Viljandi- ja Tartumaa. Aga piimakarjakasvatajaid käin nõustamas üle Eesti,» selgitas ta.

Tema sõnul paistavad lihaveisekasvatusega Lõuna-Eestis silma just Põlva- ja Võrumaa. «Karjade suurused on seejuures erinevad: mõnel loomapidajal on suur kari, teine aga peab vaid mõnd looma.»

Oeselg täpsustas, et konsulente on erinevaid. «Mõni nõustab finantspoole pealt. Minu ampluaa aga on kõik, mis loomade heaolusse puutub: annan nõu näiteks maaressurssi kasutamist, loomade taastootmist ja söötmist puudutavatses küsimustes.»

Lisaks konsulenditööle on Oeselg Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õpetaja ning viib läbi loomakasvatusvaldkonna koolitusi. Valdkonnas tegutsemist alustas ta aga Valgamaa Talupidajate Liidu kaudu.

Tagasi üles
Back